Wystąpienia publiczne

Młodzieżowa Akademia Mówcy z elementami improwizacji praktycznej (zajęcia stałe)

Rafał Rogowicz – kontakt do nauczyciela rafal.rogowicz@pm.katowice.pl

Czy wiesz, że wystąpienia publiczne nadal są dla wielu z nas jednym z najbardziej stresujących doświadczeń. Ponad 70 % ludzi na świecie, czuje lęk przed mówieniem do innych. Udział w warsztat pozwoli Ci rozwinąć Twoje kompetencje społeczne i inteligencję emocjonalną. Podczas zajęć pojawią się elementy teatralne (improwizacja sceniczna). Poznasz narzędzia niezbędne do jasnego i efektownego komunikowania się z innymi. Dowiesz się jak opanować stres przed wystąpieniem. Wzmocnisz swoją pewność siebie. Staniesz się bardziej otwarty na innych ludzi. Poznasz różne struktury wystąpień publicznych i będziesz mógł dopasować je do Twoich indywidualnych predyspozycji. Podczas warsztatów m.in.: poznasz warunki skutecznej prezentacji poznasz model prezentacji perswazyjnej dowiesz się czym jest „trójkąt uwagi” przećwiczysz sposoby komunikacji niewerbalnej – ciało, głos, gesty, pozycja, zarządzanie przestrzenią dowiesz się jak dobierać słowa i zwroty – wzmacniające przekaz i osłabiające przekaz poznasz potrzeby psychologiczne i merytoryczne Twoich słuchaczy dowiesz się jak wykorzystać rekwizyty podczas Twojego wystąpienia poznasz model AIDA- skuteczne narzędzie do zaciekawienia /twojego słuchacza dowiesz się jak przygotować atrakcyjną prezentację multimedialną

Planowany termin zajęć:

Poniedziałki Wtorki Środy Czwartki Piątki Soboty
17:30 – 19:45

Sala 332

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 10 do 21 lat (roczniki 2000 – 2011) – jeśli kandydat jest w innym wieku to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy.

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowej https://zapisy.pm.katowice.pl/ – w systemie rekrutacji wybierz „Wystąpienia publiczne”, a następnie „Młodzieżowa Akademia Mówcy z elementami improwizacji praktycznej.

 

Młodzieżowa Akademia Mówcy (zajęcia stałe)

Rafał Rogowicz – kontakt do nauczyciela rafal.rogowicz@pm.katowice.pl

Wystąpienia publiczne nadal są dla wielu z nas jednym z najbardziej stresujących doświadczeń. Ponad 70 % ludzi na świecie, czuje lęk przed mówieniem do innych. Ten warsztat pozwoli Ci poznać narzędzia oraz zdobyć informacje niezbędne do jasnego i efektownego komunikowania się z innymi. Podczas zajęć poznasz sposoby na opanowanie stresu przed wystąpieniem publicznym. Wzmocnisz swoją pewność siebie. Staniesz się bardziej otwarty na innych ludzi. Poznasz struktury wystąpień publicznych i będziesz mógł dopasować je do Twoich indywidualnych predyspozycji. Podczas warsztatów m.in.: poznasz warunki skutecznej prezentacji; poznasz model prezentacji perswazyjnej; dowiesz się czym jest „trójkąt uwagi” przećwiczysz sposoby komunikacji niewerbalnej – ciało, gesty, pozycja, zarządzanie przestrzenią dowiesz się jak dobierać słowa i zwroty – wzmacniające przekaz i osłabiające przekaz poznasz potrzeby psychologiczne i merytoryczne Twoich słuchaczy; dowiesz się jak wykorzystać rekwizyty podczas Twojego wystąpienia poznasz model AIDA- skuteczne narzędzie do zaciekawienia /twojego słuchacza; zobaczysz przykłady najlepszych mówców ze świata biznesu i polityki „Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie” – Andrzej Sapkowski

Planowany termin zajęć:

Poniedziałki Wtorki Środy Czwartki Piątki Soboty
15:00 – 17:15

Sala 332

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 10 do 21 lat (roczniki 2000 – 2011) – jeśli kandydat jest w innym wieku to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy.

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowej https://zapisy.pm.katowice.pl/ – w systemie rekrutacji wybierz „Wystąpienia publiczne”, a następnie „Młodzieżowa Akademia Mówcy

 

Sztuka wystąpień publicznych, czyli jak zrobić dobre wrażenie na innych (zajęcia okazjonalne)

Rafał Rogowicz – kontakt do nauczyciela rafal.rogowicz@pm.katowice.pl

Wystąpienia publiczne nadal są dla wielu z nas jednym z najbardziej stresujących doświadczeń. Ponad 70 % ludzi na świecie, czuje lęk przed mówieniem do innych. Ten warsztat pozwoli Ci poznać narzędzia oraz zdobyć informacje niezbędne do jasnego i efektownego komunikowania się z innymi. Podczas zajęć poznasz sposoby na opanowanie stresu przed wystąpieniem publicznym. Wzmocnisz swoją pewność siebie. Staniesz się bardziej otwarty na innych ludzi. Poznasz struktury wystąpień publicznych i będziesz mógł dopasować je do Twoich indywidualnych predyspozycji.

Podczas warsztatów m.in.:

  • poznasz warunki skutecznej prezentacji;
  • poznasz model prezentacji perswazyjnej;
  • dowiesz się czym jest „trójkąt uwagi”;
  • przećwiczysz sposoby komunikacji niewerbalnej – ciało, gesty, pozycja, zarządzanie przestrzenią;
  • dowiesz się jak dobierać słowa i zwroty – wzmacniające przekaz i osłabiające przekaz;
  • poznasz potrzeby psychologiczne i merytoryczne Twoich słuchaczy;
  • dowiesz się jak wykorzystać rekwizyty podczas Twojego wystąpienia;
  • poznasz model AIDA- skuteczne narzędzie do zaciekawienia /twojego słuchacza;
  • zobaczysz przykłady najlepszych mówców ze świata biznesu i polityki;

„Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie” – Andrzej Sapkowski

Planowany termin zajęć:

Poniedziałki Wtorki Środy Czwartki Piątki Soboty

11:00 – 13:15

Sala 109

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 10 do 21 lat (roczniki 2000 – 2011) – jeśli kandydat jest w innym wieku to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy.

Zajęcia okazjonalne organizowane są dla grup przedszkolnych lub szkolnych. Zapisy odbywają się poprzez formularz, który można pobrać tutaj: wersja DOC, wersja PDF.