Dziennikarstwo

Oferta na rok szkolny 2024/2025.

Obecnie nie ma możliwości zapisania się na zajęcia w bieżącym roku szkolnym 2023/2024!

Język współczesnych mediów (zajęcia stałe)

WOLNE MIEJSCA  

 

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od15do20 lat (roczniki20042009) – jeśli kandydat jest w innym wieku (lub w grupie nie ma wolnych miejsc) to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy. 

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Joanna Waszkowska – kontakt: joanna.waszkowska@pm.katowice.pl 

Poznaj metody obrony przed postprawdą, fake-news i manipulacją! Stwórz swoje własne materiały medialne: reportaż, wywiad, felieton i relację ze zdarzenia. Podczas tych zajęć uczestnicy zdobędą umiejętności krytycznej analizy struktury i treści przekazów medialnych. Zajęcia skierowane do pasjonatów dziennikarstwa, jak również do młodzieży zainteresowanej technikami perswazji stosowanymi w mediach tradycyjnych i cyfrowych. 

Planowany termin zajęć: 

Poniedziałki  Wtorki  Środy  Czwartki  Piątki  Soboty 
      15:30 – 17:45 

Sala 3 

   

Pierwsze zajęcia tej grupy odbędą się w dniu 12 września 2024 roku. 

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowejhttps://zapisy.pm.katowice.pl/– w systemie rekrutacji wybierz „Dziennikarstwo”, a następnie „Język współczesnych mediów 

Radio LUUUZ – grupa młodsza (zajęcia STAŁE) 

WOLNE MIEJSCA  

 

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od10do16 lat (roczniki20082014) – jeśli kandydat jest w innym wieku (lub w grupie nie ma wolnych miejsc) to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy. 

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Edyta Kaszyca – kontakt: edyta.kaszyca@pm.katowice.pl 

Radio LUUUZ – Debiuty. Warsztaty radiowe dla młodzieży, która debiutuje przed mikrofonem radiowym. Na zajęciach poznają tajniki pracy dziennikarza radiowego i garunki dziennikarskie. Popracują nad własną audycją radiową i obsługą techniczną radia. Uczestnicy poprowadzą własne audycje. Będą mogli także poznać ciekawych ludzi, którzy będą gościć w radiu Luuuz. 

Planowany termin zajęć: 

Poniedziałki  Wtorki  Środy  Czwartki  Piątki  Soboty 
15:30 – 18:30 

Sala 3 

         

Pierwsze zajęcia tej grupy odbędą się w dniu 2 września 2024 roku. 

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowejhttps://zapisy.pm.katowice.pl/– w systemie rekrutacji wybierz „Dziennikarstwo”, a następnie „Radio LUUUZ – grupa młodsza 

Radio Luuuz – grupa starsza (zajęcia stałe) 

WOLNE MIEJSCA  

 

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od15do25 lat (roczniki19992009) – jeśli kandydat jest w innym wieku (lub w grupie nie ma wolnych miejsc) to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy. 

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Joanna Waszkowska – kontakt: joanna.waszkowska@pm.katowice.pl 

Warsztaty radiowe dla młodzieży szkół średnich i studentów zainteresowanych dziennikarstwem i mediami. Na zajęciach pracujemy praktycznie przed mikrofonem w studiu radiowym, prowadząc własne audycje radiowe na żywo. Poznajemy warunki dziennikarstwa radiowego oraz ciekawych ludzi, których gościmy w naszym radiu. 

Planowany termin zajęć: 

Poniedziałki  Wtorki  Środy  Czwartki  Piątki  Soboty 
    15:30 – 18:30 

Sala 3 

Pierwsze zajęcia tej grupy odbędą się w dniu 13 września 2024 roku. 

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowejhttps://zapisy.pm.katowice.pl/– w systemie rekrutacji wybierz „Dziennikarstwo”, a następnie „Radio Luuuz – grupa starsza