REPERTUAR DOROŚLI

23.01.2019 godz. 18.00
Karnawałowy Koncert Przebojów

>
Występy zespołów estradowych, tanecznych i solistów Pałacu Młodzieży.
>
Organizator: Pracownia Edukacji Kulturalnej
Wstęp za okazaniem wejściówki
>
>
>


24.01.2019 godz. 18.30
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie
>
Obowiązują zaproszenia dystrybuowane przez Zespół


08.02.2019 godz. 18.30
Koncert Wiedeński 2
>
Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch- Tratsch”. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Zapraszamy serdecznie!
>
Nota informująca o koncercie i jego opis są pomysłem i własnością firmy Tomczyk Art, os. reprezentująca – Jędrzej Tomczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bilety na: www.kupbilecik.pl                       Cena: 85 PLN
>


16.02.2019 godz. 19.00
Koncert: „Złote Przeboje UNIVERSE”
>

„UNIVERSE” to legenda… Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon” , zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.
Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców: Henryk Czich – współzałożyciel i obecny lider Zespołu – wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki -gitara basowa, Grzegorz Krzykawski – perkusja, Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe.
>
Podczas koncertu usłyszycie Państwo Największe Przeboje Grupy UNIVERSE!
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl           Cena: 59 – 60 PLN
Zamówienia zbiorowe – pgart@wp.pl / tel.: 783 – 892 – 633
Więcej o koncercie na FB: www.facebook.com/events/
Organizator: Agencja Mediowa PG-ART
>

02.03.2019
Spektakl: „Szalone nożyczki”
>
Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone Nożyczki” – utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat! Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu – właścicielka lokalu nie żyje…! Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę …KTO ZABIŁ?! Wszyscy obecni w salonie mieli motyw, acz nikt nie przyznaje się do zbrodni. Policja woła na alarm – wtedy do akcji wkracza UWAGA!… Widz!!! W tym momencie interakcja Publiczności z Aktorami oraz towarzyszący humor sięga zenitu! Jaki będzie finał? Wszystko pozostaje w Państwa rękach. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo! Jest magnetyczny, elektryzujący i budzący podziw Publiki całego świata!

Obsada:
Lesław Żurek / Maciej Wilewski / Krzysztof Ibisz, Urszula Dębska / Joanna Kupińska, Leszek Stanek, Dominika Gwit, Alan Andersz, Maciej Wilewski / Michał Piróg
>
Scenariusz: Paul Pörtner, Przekład: Elżbieta Woźniak, Reżyser: Jakub Ehrlich, Producent: Kamila Polak, Scenografia: Zofia Plota, Kostiumy: Agnieszka Sasim
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl                            Cena: 95-110 PLN

>


07.03.2019 godz. 19.00
Andrzej Poniedzielski
>
W programie dużo inteligentnego humoru, satyry, piosenki w temacie SZCZĘŚCIE, KOBIETA, MĘŻCZYZNA i relacja między nimi.
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl                   Cena: 70 PLN
>
>
>


08.03.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”
>
Kontynuacja Hitu „Klimakterium… i już” które odniosło ogromny sukces. Spektakl, który od wielu już lat, gości na polskich i zagranicznych scenach i nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, doczekał się właśnie swojej kontynuacji.
>
Sukces, jaki odniosła pierwsza część sztuki, uznany został za „ciekawy fenomen społeczny”. Po tak spektakularnym hicie, na początku 2014 rusza druga część spektaklu zatytułowana: „Klimakterium II …czyli menopauzy szał” w której po jakimś czasie na urodzinach Maliny spotykają się ponownie cztery przyjaciółki. Butik Maliny splajtował, więc otworzyła pub co z tego wyniknie zobaczycie Państwo sami na drugiej części „Klimakterium”.

Bilety na: www.kupbilecik.pl           Cena: 85 PLN
>


09.03.2019 godz. 19.00
SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw
>
Nie każdy kierownik hotelu ma okazję gościć tajemniczego PREZESA, czyli Szefa wszystkich Szefów, od którego zależy być albo nie być hotelu, którym kieruje. Taka szansa trafia się Hubertowi, kierownikowi hotelu w Zakopanem, który od miesięcy przygotowuje się na tę jakże ważną wizytę. Splot niefortunnych zdarzeń i góralska gwara sprawiają, że najwyższy rangą dostojnik trafia do pokoju, w którym nic nie wygląda tak, jak powinno. Mimo że widok z okna jest na Giewont, uwagę PREZESA przykuwa coś zupełnie innego… Nie wszystko jednak jest stracone, ponieważ PREZES pożyteczne połączył
z przyjemnym i zaprosił do hotelu kochankę, nie mając pojęcia o tym, że żony też czasem robią niespodzianki…

Autor i Reżyseria: Emilian Kamiński
Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Teatr Kamienica Zapraszamy Serdecznie!
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl           Cena: 110 PLN
>

13.03.2019
Spektakl: „Hen. O końcu” reż. Maciej Podstawny

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na podstawie książki Ilony Wiśniewskiej.
>
W spektaklu „Hen. O końcu” młodzi twórcy, aktorzy i tancerze, mówią o końcu drogi na Północ, o końcu nauki w szkole teatralnej, ale również o końcu nadziei na to, iż jako gatunek – ocalejemy.

  • godz. 13.00 – spektakl dla szkół
    zapisy: teatr@pm.katowice.pl lub tel.: 530-138-123
  • godz. 18.00 – spektakl dla wszystkich zainteresowanych

______________________Cena: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 


16.03.2019 godz. 18.00
El Dorado Orchestra
>

Niesamowite, zaskakujące i ekscytujące show, które ładuje pozytywem i zachęca do kreatywności. Swoją niesamowitą muzyką artyści wypełniają salę koncertową szczególną energią, a wspaniałe głosy solistów i ich charakterystyczna choreografia wplątują się w starożytny, dziki świat indian.

Autentyczne kostiumy, unikalne instrumenty muzyczne, oryginalne instalacje wideo, pokaz świetlny, starożytne obrzędy i oczywiście cudowna muzyka Indian w nowoczesnej aranżacji!

To nie tylko koncert, to niepowtarzalne etniczne show!
>
Bilety na: biletyna.pl           Cena: 60-95 PLN
>


24.03.2019 godz. 14.00 oraz 18.00
Teatr Piasku – Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
>

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny przedstawia niesamowite widowisko sztuk wizualnych, połączone z mistrzowską Grą na Skrzypcach w wykonaniu Oleksandra Bozhyka – Gwiazdy ostatniej edycji programu „Mam Talent”! Zapraszamy na „Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej”! Podczas show zobaczycie:
– mistrzowskie interpretacje utworów filmowych grane na trzech skrzypcach jednocześnie w wykonaniu Oleksandra Bozhyka
– pokaz Speed Paintingu w wykonaniu VLODYRa – Najszybszego Malarza na Świecie
– pokaz Malowania Światłem
– pokaz Malowania Piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny – prekursorki Sztuki Malowania Piaskiem w Polsce
– ORAZ NIESPODZIANKĘ! PREMIERĘ NOWEGO POKAZU SZTUK WIZUALNYCH w wykonaniu Tony Dreama
Przyjdź i zobacz artystyczną interpretację utworów z kultowych filmów!
>
Bilety: https://www.kupbilecik.pl          Cena: 50-85 PLN
Organizator: Galistyna Art Group

>


25.03.2019 godz. 19.00
Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI
>
Mamy zaszczyt ponownie zaprezentować Państwu jeden z najlepszych zespołów artystycznych świata. Już od chwili swego powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów, nie tylko za sprawą artystycznej awangardy i wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim za perfekcjonizm. Tradycyjne tańce ludowe w nowych choreografiach : Hopak, Sestry, Lalki czy My z Ukrainy otrzymały ponadczasowy status niedoścignionego wzoru połączenia folkloru ze współczesnością przy użyciu niepowtarzalnego kolorytu, ekspresji i dynamiki. Mistrzostwo artystów i przebogaty repertuar doprowadzają widzów do stanów euforycznych, co setki razy było podkreślane przez prestiżowe pisma w ponad 70 krajach. Zapraszamy serdecznie – gwarantowane niezapomniane przeżycia.
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl                             Cena: 100-120 PLN
Organizator: Filip Premium Sp. z o.o.
>


09-10.04.2019 godz. 19.00
Trasa Stand-Up Skład 2

Rusza II edycja trasy Stand-up Skład! Pierwsza odniosła spory sukces, zatem pora na kolejną dawkę mocnego humoru na najwyższym poziomie. Nowe teksty, których nie usłyszycie na żadnej innej trasie.

Wystąpi aż 9 świetnych komików:
Prowadzący:
Bartosz Zalewski i Jasiek Borkowski oraz: Błażej Krajewski, Adam Van Bendler, Sebastian Rejent, Paweł Chałupka,
Olka Szczęśniak, Tomek Kołecki, Rafał Banaś.
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl    Cena: 59-79 PLN
Organizator: Aleksandra Szczęśniak

*Zakaz nagrywania
*Występ dla osób powyżej 16 roku życia
**Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym. Organizator zastrzega sobie prawo do wyproszenia osób utrudniających przebieg wydarzenia, bez obowiązku zwrotu pieniędzy za bilet osobom przeszkadzającym

12.05.2019
Spektakl: Weekend z R. – „A Surfeit of Lovers”
>
To mistrzowska farsa Robina Hawdona pełna znakomitych kreacji, komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów.

Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny świetnego humoru i rewelacyjnej zabawy.
>
Bilety na:                               Cena: 50-90 PLN

26.05.2019 godz. 17.00
Spektakl: „Kłamstwo” reż. Wojciech Malajkat
>
Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa… Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?… No właśnie. Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.
>
Obsada wymienna:
Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Izabela Kuna
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl          Cena: 110-120 PLN