REPERTUAR DOROŚLI

W tym roku będziemy gościć Ars Independent Festival odbywający się w dniach 25-30.09.2018!

W naszej przestrzeni zaprezentowana zostanie „Królowa śniegu” Lwa Atamanowa i Nikołaja Fiodorowa z 1957 roku, z zupełnie nową ścieżką muzyczną, napisaną przez litewski duet jazzowy Maksimowicz / Gotesman!

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.arsindependent.pl/pl/program/

 

 

 

>


19.09.2018 godz. 12.00
Gala konkursu „Mr. Disabled”

Organizator: Stowarzyszenie „Górnośląski Skarabeusz”
Szczegóły na: gornoslaski-skarabeusz.opx.pl/
>


21.09.2018 godz. 18.00
Koncert Jubileuszowy Soul Hunters Gospel Choir

– Wstęp wolny –

Strona zespołu: www.facebook.com


25.09.2018
koncert dla seniorów

więcej informacji wkrótce

>


28.09.2018
Spektakl taneczny „FOMO”
>
Widowisko taneczne w wykonaniu uczestników Studia Tańca Nowoczesnego Arabeska działającego w Pałacu Młodzieży w Katowicach opowiadające o tym, jak te małe urządzenia z ekranami, które nosimy codziennie w kieszeniach zmieniły nasze życie.

  • godz. 11.00 – Spektakl dla grup szkolnych – brak wolnych miejsc
  • godz. 17.00 – Spektakl dla rodziców i nauczycieli
    Wejściówki do odbioru w Informacji informacja@pm.katowice.pl
    >

– Wstęp wolny –                                              Czas trwania: 70 min.


29.09.2018
Wydarzenie w ramach Ars Independent Festiwal

Całość repertuaru zostanie ogłoszona 11 września na stronie organizatora:
http://www.arsindependent.pl/pl/program/
>


06.10.2018 godz. 16.00 oraz 19.00
Spektakl: „Jaskiniowcy”
_
To zdecydowanie najbardziej wyczekiwana, tajemnicza i z całą pewnością najśmieszniejsza superprodukcja teatralna  w 2018 roku. Najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza – autora takich hitów jak „Atrakcyjny pozna panią”, „Dwie morgi utrapienia” oraz „Basia sama w domu”

Czas trwania spektaklu: 95 minut (dwa akty 45min+50min,
plus przerwa 10-15min)
_
Bilety na: www.kupbilecik.pl            Cena: 45-85 PLN
_
Czytaj więcej <Tutaj>
Zobacz więcej na Facebooku:
<Tutaj>

_
UWAGA!
Spektakl dla widzów dorosłych


10-11.10.2018 godz. 18.00
Musical: „Bezimienni”
>
To alegoryczna historia pełna zagadek, mroku i goryczy przerywanej wybuchami nerwowego śmiechu. Jednocześnie jednak mówi, o uśpionych marzeniach, potrzebie bliskości i wolności.

Bilety na: www.ticketportal.pl             Cena: 20-40 PLN
oraz w Punkcie Sprzedaży Ticketportal:
Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice, od poniedziałku do piątku 09.00-17.00, tel.: (32) 785-70-95

Scenariusz i reżyseria Mariusz Kozubek, muzyka Piotr Solorz
Organizator: Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych – http://mlodzidlamlodych.pl  w wykonaniu Teatru Franciszka.
>
Spektakl odbędzie się w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego odbywającego się pod hasłem: „Promieniowanie Ojscostwa”.
>


13.10.2018 godz. 19.00
Grażyna Brodzińska w towarzystwie „Kosma Band”

Zapraszamy na niezwykły koncert w którym wystąpi dla Państwa niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej; obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością – GRAŻYNA BRODZIŃSKA.
>
Towarzyszyć jej będzie zespół muzyczny „Kosma Band” – czyli młodzi i utalentowani muzycy, którzy swoją pasją, talentem oraz niezwykłym entuzjazmem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego i niespotykanego brzmienia.

Bilety: biletyna.pl         Cena: 80-100 PLN
Organizator: Agencja Awangarda.


14.10.2018 godz. 18.00
Spektakl: „Przepraszam, co Pan tu robi?”
>
Perypetie tych postaci, są bliskie każdemu z nas. Zobaczymy w nich siebie, wujka czy sąsiada. Nie jest to kolejna adaptacja angielskiej sztuki. Rozśmieszy, zaskoczy, momentami oburzy. Po obejrzeniu tej komedii, będziesz miał więcej pytań niż odpowiedzi. Pytań, na które odpowiedzieć musisz sobie sam.
>
Bilety: www.kupbilecik.pl                 Cena: 60-80 PLN
Organizator: Agencja Artystyczna Diabeł
>


24.10.2018 godz. 19.00
Koncert: „Stare Dobre Małżeństwo”
>
Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora tekstów.
>
Najnowsza płyta SDM, zatytułowana Blizny czasu, jest kolejną intymną opowieścią lidera grupy, wysnutą z wnikliwych obserwacji samego siebie. Powstałą w zgodzie z jego sumieniem oraz wedle subiektywnych kanonów mądrości i piękna. Poza wszelkim możliwym wpływem i opiniotwórczym obiegiem. Występy tej legendarnej formacji są atrakcją koncertową o niespotykanej dotąd skali. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Fani zespołu, dojrzewając wraz z nim, podążają wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.
>
Krzysztof Myszkowski – gitary, śpiew, harmonijka, Roman Ziobro – gitary basowe, Maciej Knop – gitary, śpiew
>
Bilety: www.kupbilecik.pl         Cena: 60-90 PLN>

>

28.10.2018 godz. 17.00
Spektakl: „Telewizja kłamie”

Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie. Tamara Arciuch jako Małgosia Różenek, Bartek Opania jako Krzysztof Zniemiec, Adam Fidusiewicz jako Marcin Prochop, Bartek Kasprzykowski jako Krzysztof Wybisz i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się… ze śmiechu!

Bilety na: www.kupbilecik.pl                            Cena: 90-100 PLN
Organizator: http://www.ideaart.com.pl/
>


08.11.2018 godz. 19.00
„Spotkanie Kolesiów”
_
Najnowszy program Zenona Laskowika. W programie sprawy aktualne, skecze, monologi, piosenki i scenki. Gramy szanując intelekt widza.
_
Bilety na: www.kupbilecik.pl        Cena:65-80 PLN

_


10.11.2018 godz. 17.00 oraz 20.00
Spektakl: „Czarna komedia” reż. Tomasz Sapryk
>
To pełen dobrego humoru spektakl, który od lat niezmiennie bawi i wzrusza
widzów. Historia jest niebanalna: młody, świetnie zapowiadający się rzeźbiarz (Mateusz Damięcki), staje przed podwójną życiową szansą – w jego domu pojawić ma się słynny milioner, zainteresowany kupnem jego prac oraz przyszły teść – groźny Pułkownik. Nasz bohater przed każdym z nich chce wypaść doskonale.
>

Miejsca sprzedaży biletów:                                                                           Cena: 95 – 110 PLN
Kasa TICKETPORTAL, pl. Sejmu Śląskiego 2 oraz na adria-art.pl
Rezerwacja telefoniczna: 605 – 555 – 676
Zamówienia grupowe: 601 – 261 – 043
>
Organizator: Impresariat Adria Art | adria-art.pl |
>
Więcej informacji <Tutaj>
>


24.11.2018 godz. 19.00
Spektakl: Weekend z R. „A Surfeit of Lovers”
>
Londyn. Lata dwudzieste. Clarise i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory.  Przepełnieni są miłością, ale czy tylko do siebie? Okazuje się że „ta” miłość może być ogromnym problemem. Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nie lada wyzwanie dla Clarise, która miała zaplanowany  ten czas w najdrobniejszych szczegółach. Cała sytuacja wywołuje szereg nieporozumień i komplikacji przez co akcja nabiera zawrotnego tempa.  Teraz Clarise musi wykazać się niebagatelną wyobraźnią i pomysłowością, żeby utrzymać swoją tajemnicę przed mężem do końca. „Weekend z R.” to komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów. Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny świetnego humoru i rewelacyjnej zabawy.
>
Reżyseria: Wojciech Błach
Przekład: Elżbieta Woźniak
>
Obsada (zamiennie):
CLARICE: Monika Dryl / Joanna Orleańska, DAISIE: Aneta Zając / Aleksandra Zienkiewicz, ROGER: Kazimierz Mazur / Rafał Kwietniewski, ROBERT: Wojciech Błach / Łukasz Płoszajski, BOB: Robert Wabich / Jakub Wieczorek, RODNEY: Paweł Koślik / Sebastian Stankiewicz

>
Bilety na: www.kupbilecik.pl              Cena: 80 PLN>
>

02.12.2018 godz. 19.00
Spektakl: „Klimakterium i już”
_
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny.
_
Bilety na: www.kupbilecik.pl        Cena: 85 PLN


03.12.2018 godz. 18.00
„Basia sama w domu, czyli moje najgorsze Święta”
_
To zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży. Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany.
_
Czas trwania spektaklu: 90 minut (bez przerwy)
_
Bilety na: www.kupbilecik.pl           Cena: 75-95 PLN

 
Zobacz więcej na Facebooku: <Tutaj>
_
UWAGA!
Spektakl dla widzów dorosłych.

>


08.12.2018 godz. 19.00
Spektakl: „Andropauza 3”
_
Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce! Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!!!”
_

Bilety na: www.kupbilecik.pl              Cena: 89-109 PLN


09.12.2018 godz. 17.00
Koncert zespołu Baciary

Zespół powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”.

Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.
>
Bilety: biletyna.pl            Cena: 55-65 PLN


12.12.2018 godz. 13.00
Barbórkowo – świąteczne spotkanie rodzin górniczych

Organizator: Fundacja Rodzin Górniczych
>
Kontakt:
tel:. (32) 757-26-08       E-mail: fundacjafrg@wp.pl

>>


08.02.2019 godz. 18.30
Koncert Wiedeński 2
>
Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch- Tratsch”. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Zapraszamy serdecznie!
>
Nota informująca o koncercie i jego opis są pomysłem i własnością firmy Tomczyk Art, os. reprezentująca – Jędrzej Tomczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bilety na: www.kupbilecik.pl                       Cena: 85 PLN


02.03.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Szalone nożyczki”
>
Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone Nożyczki” – utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat! Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu – właścicielka lokalu nie żyje…! Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę …KTO ZABIŁ?! Wszyscy obecni w salonie mieli motyw, acz nikt nie przyznaje się do zbrodni. Policja woła na alarm – wtedy do akcji wkracza UWAGA!… Widz!!! W tym momencie interakcja Publiczności z Aktorami oraz towarzyszący humor sięga zenitu! Jaki będzie finał? Wszystko pozostaje w Państwa rękach. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo! Jest magnetyczny, elektryzujący i budzący podziw Publiki całego świata!
>
Obsada:
Lesław Żurek / Maciej Wilewski / Krzysztof Ibisz, Urszula Dębska / Joanna Kupińska, Leszek Stanek, Dominika Gwit, Alan Andersz, Maciej Wilewski / Michał Piróg
>
Scenariusz: Paul Pörtner, Przekład: Elżbieta Woźniak, Reżyser: Jakub Ehrlich, Producent: Kamila Polak, Scenografia: Zofia Plota, Kostiumy: Agnieszka Sasim
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl                            Cena: 95-110 PLN

>


22.03.2019 godz. 19.00
Upiór w Operetce
>
Krakowska Filharmonia Futura zaprasza na widowisko multimedialne „Upiór w Operetce”. To  wspaniała zabawa dla widzów od 6 do 106 lat! Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Kamila Skickiego. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne.

Bilety na: www.kupbilecik.pl          Czas trwania: 90 min.

SCENARIUSZ, ARANŻACJE UTWORÓW, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA
PRODUKCJA: SYLWIA LORENS
>

24.03.2019 godz. 14.00 oraz 18.00
Teatr Piasku – Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
>

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny przedstawia niesamowite widowisko sztuk wizualnych, połączone z mistrzowską Grą na Skrzypcach w wykonaniu Oleksandra Bozhyka – Gwiazdy ostatniej edycji programu „Mam Talent”! Zapraszamy na „Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej”! Podczas show zobaczycie:
– mistrzowskie interpretacje utworów filmowych grane na trzech skrzypcach jednocześnie w wykonaniu Oleksandra Bozhyka
– pokaz Speed Paintingu w wykonaniu VLODYRa – Najszybszego Malarza na Świecie
– pokaz Malowania Światłem
– pokaz Malowania Piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny – prekursorki Sztuki Malowania Piaskiem w Polsce
– ORAZ NIESPODZIANKĘ! PREMIERĘ NOWEGO POKAZU SZTUK WIZUALNYCH w wykonaniu Tony Dreama
Przyjdź i zobacz artystyczną interpretację utworów z kultowych filmów!
>
Bilety: https://www.kupbilecik.pl          Cena: 50-85 PLN
>