REPERTUAR DOROŚLI

14.11.2018 godz. 18.00 oraz 20.30
Spektakl: „In Dreams Begin Responsibilities”
reż. Magda Szpecht, Teatr im. Słowackiego w Krakowie

Spektakl konkursowy Festiwalu Interpretacje

Bilety: 65 zł (45 zł ze zniżką studencką oraz posiadaczy kart Aktywny Senior 60+) dostępny na ticketportal.pl i pkt. sprzedaży (stacjonarnie m.in. w Mieśœcie Ogrodów).

Szczegóły na: festiwal-interpretacje.pl/programy
>


24.11.2018 godz. 19.00
Spektakl: Weekend z R. „A Surfeit of Lovers”
>
Londyn. Lata dwudzieste. Clarise i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory.  Przepełnieni są miłością, ale czy tylko do siebie? Okazuje się że „ta” miłość może być ogromnym problemem. Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nie lada wyzwanie dla Clarise, która miała zaplanowany  ten czas w najdrobniejszych szczegółach. Cała sytuacja wywołuje szereg nieporozumień i komplikacji przez co akcja nabiera zawrotnego tempa.  Teraz Clarise musi wykazać się niebagatelną wyobraźnią i pomysłowością, żeby utrzymać swoją tajemnicę przed mężem do końca. „Weekend z R.” to komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów. Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny świetnego humoru i rewelacyjnej zabawy.
>
Reżyseria: Wojciech Błach
Przekład: Elżbieta Woźniak
>
Obsada (zamiennie):
CLARICE: Monika Dryl / Joanna Orleańska, DAISIE: Aneta Zając / Aleksandra Zienkiewicz, ROGER: Kazimierz Mazur / Rafał Kwietniewski, ROBERT: Wojciech Błach / Łukasz Płoszajski, BOB: Robert Wabich / Jakub Wieczorek, RODNEY: Paweł Koślik / Sebastian Stankiewicz

>
Bilety na: www.kupbilecik.pl              Cena: 80 PLN
Organizator: Agencja Artystyczna Diabeł
https://agencjadiabel.pl/
>

29-30.11.2018 godz. 18.00
Musical: „Bezimienni”
>
Do zarządzanego twardą ręką sierocińca trafia chłopiec, który już od pierwszych chwil wydaje się być sceptycznie nastawiony do panujących tam od wielu lat reguł. W odróżnieniu od pozostałych, pozbawionych własnej tożsamości wychowanków, nie ulega on wszechobecnej stagnacji. Ośmiela się konfrontować sztywne zasady z rzeczywistością, co wzbudza zdecydowany sprzeciw personelu ośrodka.
>
Jak nowy podopieczny poradzi sobie w tym zamkniętym systemie? Czy uda mu się wydobyć głęboko skrywane pragnienia zastraszonych dzieci?
>
Bezimienni  to kolejny już, autorski musical w wykonaniu Teatru Franciszka prezentowany w Pałacu Młodzieży.  Po Tobiaszu,  Ewangelii według… Kobiet (2106) i Dawidzie (2017), przyszedł czas na nieco odmienny w formie, jednak nie mniej zaskakujący spektakl, współtworzony od podstaw przez Zespół Teatru, który razem z reżyserem Mariuszem Kozubkiem napisał scenariusz.
>
Premiera musicalu odbyła się w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego, organizowanego przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbywającego się pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa.
>
Bilety na: www.ticketportal.pl      Cena: 20 – 40 PLN
>
Więcej informacji:
www.facebook.com/franciszki/
www.teatrfranciszka.com


02.12.2018 godz. 19.00
Spektakl: „Klimakterium i już”
_
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny.
_
Bilety na: www.kupbilecik.pl        Cena: 85 PLN
Organizator: Act Kontakt


03.12.2018 godz. 18.00
„Basia sama w domu, czyli moje najgorsze Święta”
_
To zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży. Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany.
_
Czas trwania spektaklu: 90 minut (bez przerwy)
_
Bilety na: www.kupbilecik.pl           Cena: 75-95 PLN

 
Zobacz więcej na Facebooku: <Tutaj>
_
UWAGA!
Spektakl dla widzów dorosłych.

>


07.12.2018 godz.19.30
Koncert: „Świąteczny swing”

Mało który styl muzyczny tak komponuje się ze świętami jak swing. Z tym większą przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert KC Nwokoye, który niezwykle energetycznie wprowadzi nas w świąteczny nastrój.
KC Nwokoye to wokalista, którego charakteryzuje pełen pasji
i emocji muzyczny styl, czerpiący inspiracje z legend takich jak:
Nat King Cole, Gregory Porter, Sade, Michael Buble, i Frank Sinatra. Jako kompozytor i wykonawca, KC zachwyca swoich odbiorców melodiami, które wydają się brzmieć znajomo,
a jednak świeżo i intrygująco. Jego koncerty to wulkan pozytywnej energii.
Youtube: http://bit.ly/2EXFa2a
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl             Cena: 40-60 PLN
>

08.12.2018 godz. 19.00
Spektakl: „Andropauza 3”
_
Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce! Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!!!”
_

Bilety na: www.kupbilecik.pl              Cena: 89-109 PLN
Organizator: Agencja Koncertowa „Ewa-K”
>


09.12.2018 godz. 17.00
Koncert zespołu Baciary

Zespół powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”.

Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.
>
Bilety: biletyna.pl            Cena: 55-65 PLN
Organizator: Maestro Vip
>


12.12.2018 godz. 13.00
Barbórkowo – świąteczne spotkanie rodzin górniczych

Organizator: Fundacja Rodzin Górniczych
>
Kontakt:
tel:. (32) 757-26-08       E-mail: fundacjafrg@wp.pl

>


15.12.2018 godz. 19.00
Spektakl: „Skok w bok”
>
Dwie pary z długoletnim stażem planują kolejne wspólne wakacje. Ta sama willa, te same atrakcje, no i oczywiście niestety partner także ten sam. Aby więc tym razem urlop nie był nudny, mężowie postanawiają urozmaicić sobie letni wypoczynek i namówić żony do spędzenia wakacji oddzielnie. Tylko jakich argumentów powinni użyć, by ich chytry plan się ziścił? Ich obawy są jednak przedwczesne. Szybko okazuje się, że pań wcale nie trzeba do tego pomysłu przekonywać… Jak zamierzają ten urlop spędzić mężowie? A w jaki sposób będą wypoczywać ich małżonki? I na koniec – najważniejsze pytanie! Dlaczego wybór miejsca docelowego ma aż tak ogromne znaczenie?
>
Reżyseria: Andrzej Rozhin, Przekład: Klaudyna Rozhin

Data premiery: czerwiec 2017 r.
Czas trwania: 130 minut z przerwą
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl       Cena: 70-110 PLN
>


16.12.2018 godz. 12.00
Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW
>
Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy?

Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje – tego w Polsce jeszcze nie było!
>
Szczegółowe informacje oraz bilety na: www.eventim.pl       Cena: 35-65 PLN

Organizator:        pankoncert@gmail.com, tel.: 531-511-500,  731-150-053
lub na: pankoncert.pl/kontakt/
>
>


08.02.2019 godz. 18.30
Koncert Wiedeński 2
>
Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch- Tratsch”. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Zapraszamy serdecznie!
>
Nota informująca o koncercie i jego opis są pomysłem i własnością firmy Tomczyk Art, os. reprezentująca – Jędrzej Tomczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bilety na: www.kupbilecik.pl                       Cena: 85 PLN


16.02.2019 godz. 19.00
Koncert: „Złote Przeboje UNIVERSE”
>

„UNIVERSE” to legenda… Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon” , zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.
Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców: Henryk Czich – współzałożyciel i obecny lider Zespołu – wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki -gitara basowa, Grzegorz Krzykawski – perkusja, Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe.
>
Podczas koncertu usłyszycie Państwo Największe Przeboje Grupy UNIVERSE!
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl           Cena: 59 – 60 PLN
Zamówienia zbiorowe – pgart@wp.pl / tel.: 783 – 892 – 633
Więcej o koncercie na FB: www.facebook.com/events/
Organizator: Agencja Mediowa PG-ART
>

02.03.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Szalone nożyczki”
>
Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone Nożyczki” – utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat! Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu – właścicielka lokalu nie żyje…! Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę …KTO ZABIŁ?! Wszyscy obecni w salonie mieli motyw, acz nikt nie przyznaje się do zbrodni. Policja woła na alarm – wtedy do akcji wkracza UWAGA!… Widz!!! W tym momencie interakcja Publiczności z Aktorami oraz towarzyszący humor sięga zenitu! Jaki będzie finał? Wszystko pozostaje w Państwa rękach. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo! Jest magnetyczny, elektryzujący i budzący podziw Publiki całego świata!
>
Obsada:
Lesław Żurek / Maciej Wilewski / Krzysztof Ibisz, Urszula Dębska / Joanna Kupińska, Leszek Stanek, Dominika Gwit, Alan Andersz, Maciej Wilewski / Michał Piróg
>
Scenariusz: Paul Pörtner, Przekład: Elżbieta Woźniak, Reżyser: Jakub Ehrlich, Producent: Kamila Polak, Scenografia: Zofia Plota, Kostiumy: Agnieszka Sasim
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl                            Cena: 95-110 PLN

>


08.03.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”
>
Kontynuacja Hitu „Klimakterium… i już” które odniosło ogromny sukces. Spektakl, który od wielu już lat, gości na polskich i zagranicznych scenach i nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, doczekał się właśnie swojej kontynuacji.
>
Sukces, jaki odniosła pierwsza część sztuki, uznany został za „ciekawy fenomen społeczny”. Po tak spektakularnym hicie, na początku 2014 rusza druga część spektaklu zatytułowana: „Klimakterium II …czyli menopauzy szał” w której po jakimś czasie na urodzinach Maliny spotykają się ponownie cztery przyjaciółki. Butik Maliny splajtował, więc otworzyła pub co z tego wyniknie zobaczycie Państwo sami na drugiej części „Klimakterium”.

Bilety na: www.kupbilecik.pl           Cena: 85 PLN


22.03.2019 godz. 19.00
Upiór w Operetce
>
Krakowska Filharmonia Futura zaprasza na widowisko multimedialne „Upiór w Operetce”. To  wspaniała zabawa dla widzów od 6 do 106 lat! Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Kamila Skickiego. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne.

Bilety na: www.kupbilecik.pl          Cena: 50-90 PLN
Czas trwania: 90 min.

SCENARIUSZ, ARANŻACJE UTWORÓW, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA
PRODUKCJA: SYLWIA LORENS
>

24.03.2019 godz. 14.00 oraz 18.00
Teatr Piasku – Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
>

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny przedstawia niesamowite widowisko sztuk wizualnych, połączone z mistrzowską Grą na Skrzypcach w wykonaniu Oleksandra Bozhyka – Gwiazdy ostatniej edycji programu „Mam Talent”! Zapraszamy na „Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej”! Podczas show zobaczycie:
– mistrzowskie interpretacje utworów filmowych grane na trzech skrzypcach jednocześnie w wykonaniu Oleksandra Bozhyka
– pokaz Speed Paintingu w wykonaniu VLODYRa – Najszybszego Malarza na Świecie
– pokaz Malowania Światłem
– pokaz Malowania Piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny – prekursorki Sztuki Malowania Piaskiem w Polsce
– ORAZ NIESPODZIANKĘ! PREMIERĘ NOWEGO POKAZU SZTUK WIZUALNYCH w wykonaniu Tony Dreama
Przyjdź i zobacz artystyczną interpretację utworów z kultowych filmów!
>
Bilety: https://www.kupbilecik.pl          Cena: 50-85 PLN
Organizator: Galistyna Art Group

>


25.03.2019 godz. 19.00
Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI
>
Mamy zaszczyt ponownie zaprezentować Państwu jeden z najlepszych zespołów artystycznych świata. Już od chwili swego powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów, nie tylko za sprawą artystycznej awangardy i wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim za perfekcjonizm. Tradycyjne tańce ludowe w nowych choreografiach : Hopak, Sestry, Lalki czy My z Ukrainy otrzymały ponadczasowy status niedoścignionego wzoru połączenia folkloru ze współczesnością przy użyciu niepowtarzalnego kolorytu, ekspresji i dynamiki. Mistrzostwo artystów i przebogaty repertuar doprowadzają widzów do stanów euforycznych, co setki razy było podkreślane przez prestiżowe pisma w ponad 70 krajach. Zapraszamy serdecznie – gwarantowane niezapomniane przeżycia.
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl                             Cena: 100-120 PLN
Organizator: Filip Premium Sp. z o.o.


>