REPERTUAR


20-21.11.2019, godz. 18.00

Musical Józef Egipski w wykonaniu Teatru Franciszka

 

W podróż do jednej z najstarszych cywilizacji świata zabierze Was znakomity przewodnik – Józef Egipski – przeprowadzając przez pasmo piętrzących się przygód i wyzwań, nierzadko będących walką z przeciwnościami losu, lecz zawsze kończących

się miękkim lądowaniem. Obrót spraw może z czasem nabrać zawrotnego tempa i nieprzewidywalnego charakteru, wobec którego bezbronni i zabawnie nieporadni poczujecie się jak uczestnicy groteskowej historii. Nie zabraknie więc sporej dawki humoru!

Najnowszy spektakl  Teatru Franciszka został zrealizowany w formule muzycznej komedii biblijnej, której scenariusz powstał na motywach historii Józefa (opisanej w starotestamentalnej Księdze Rodzaju). Biblijny pierwowzór stał się kanwą teatralnej opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Nic nie jest tu ani łatwe, ani oczywiste, a członkowie rodziny Józefa mają niejedno na sumieniu…

Scenariusz i Reżyseria: Mariusz Kozubek   Muzyka: Piotr Solorz    Scenografia: Agnieszka Jasińska
Choreografia: Natalia Wysypoł, Anna Wilaszek, Wojtek Wójcik

Czas trwania: 150 min.

Projekt otrzymał nagrodę w I edycji konkursu Teatrogranty organizowanym przez IK Katowice Miasto Ogrodów.

Bilety na: ticketportal.pl                     Cena: 20-35 PLN


23.11.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Nasze Żony”

Zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat, obmyślony na trzech wirtuozów aktorstwa – Wojciecha Pszoniaka, Jerzego Radziwiłowicza/ Piotra Polka (wymiennie) i Wojciecha Malajkata. Jest to opowieść o próbie, przed jaką staje wieloletnia przyjaźń trzech mężczyzn. Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością a lojalnością się nie skończy.

„Nasze żony” to sztuka, w której aktor jest na pierwszym planie, jest podmiotem, a nie – jak to się dziś często zdarza – przedmiotem. Lubię taki teatr. Taki teatr jest mi bliski. Interesują mnie ludzkie losy, zmaganie się człowieka z życiem. Nie chcę, by coś przeszkadzało mi w zbliżeniu się do człowieka, w jego zrozumieniu.

Uwaga! Obsada w Katowicach to Wojciech Malajkat, Wojciech Pszoniak i Piotr Polk.

Bilety na: biletyna.plkupbilecik.pl, oraz ebilet.pl               Cena: 100-130 PLN

Rezerwacje grupowe tel. 48 379 95 25 lub 519 – 770 – 303

Organizator: Agencja Artystyczna IDEA ART – http://ideaart.com.pl/#kontakt


24.11.2019 godz. 18.00
Koncert: „Harlem Gospel Choir”

Inspirująca moc muzyki, najmocniejsze czarne wokale i wielce entuzjastyczne widowisko! Najsłynniejszy na świecie chór GOSPEL rusza w kolejne tournée z nowym repertuarem, który powstał na cześć jednej z największych postaci muzyki popularnej – PRINCE’a.

Trasa 2019 będzie wyjątkowa – po raz pierwszy usłyszymy największe hity jednego z najbardziej innowacyjnych kompozytorów i wokalistów świata w nowej odsłonie: „Purple Rain”, „Kiss”, „Raspberry Beret”, „Little Red Corvette”, „Let’s Go Crazy”, „When Doves Cry” i wiele innych.

Artyści wykonają również klasyki soulowe, jazzowe i bluesowe tak wielkich gwiazd jak Billie Holiday, Ray Charles, James Brown, Ella Fitzgerald, czy Stevie Wonder. To trzeba usłyszeć na żywo!

Bilety do nabycia na www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, w Empikach oraz w kasie teatru w dniu koncertu.

Cena: 165-185 PLN

Organizator: High Note Events – http://www.makroconcert.com/pl/kontakt/


26.11.2019 godz. 19.00

Najnowszy program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w Katowicach!

Najnowszy, 2-godzinny, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasie stacjonarnej ticketportal.pl w budynku Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2 (czynne pn – pt w godz. 9.00 – 17.00, tel. 32 785 70 95) oraz w Internecie na portalach kupbilecik.pl i  ticketportal.pl 

Organizator oraz rezerwacje grupowe/ pytania dotyczące wydarzenia: Agencja Artystyczna EMB, tel. 660 860 777, mail: biuro.agencjaemb@gmail.com


29.11.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Cudowna Terapia”

„Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku”

Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach.Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.

Bilety na: www.kupbilecik.pl  lub www.biletyna.pl        Cena: 88 PLN

Organizator: Opus Art


.30.11.2019 godz. 17.00

Spektakl: „Klimakterium i już”

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały.

Spektakl ma za zadanie uświadomić, że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób.

Bilety na:   www.kupbilecik.pl   lub biletyna.pl           Cena: 88 PLN

Organizator: Opus Art


6.12.2019 Mikołajkowy koncert Zespołu Słoneczni

godz. 11 – koncert dla grup szkolnych – rezerwacje u koordynatora teatru – brak wolnych miejsc
godz. 17 – koncert rodzinny – wejściówki dostępne w Informacji Pałacu Młodzieży w Katowicach od dn. 21.11.2019

INFORMACJA PAŁACU MŁODZIEŻY czynna  9.00  – 18.00, telefon: 251 64 31  wew. 1121, informacja@pm.katowice.pl


8.12.2019 godz. 14.00 oraz 17.00
TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY – KRÓLOWA ŚNIEGU

Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii!

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.

Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku.

Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni.

Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od 5-ego roku życia. Trwa 70 minut bez przerwy.

Bilety na: www.teatrpiasku.pl

Cena: 50-85 PLN

Organizator: https://galitsyna-show.com/


10.12.2019 godz. 19.00
Widowisko: „Upiór w Operetce”

To wspaniała zabawa dla widzów od 6 do 106 lat! Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Kamila Skickiego. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Czas trwania: 90 min.

SCENARIUSZ, ARANŻACJE UTWORÓW, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA
PRODUKCJA: SYLWIA LORENS

*Bilety ulgowe są ważne za okazaniem przy wejściu na spektakl legitymacji szkolnej (dot. zniżki dla dzieci do 13 lat) oraz legitymacji emeryta lub dowodu osobistego, na podstawie których można będzie stwierdzić wiek powyżej 65 lat (dot. zniżki dla seniorów).

Bilety na: www.kupbilecik.pl                           Cena: 50-90 PLN

Bilety można nabyć również w salonach Empik m.in.:

  • Galeria Katowicka ul. 3 Maja 30, Katowice
  • Supersam ul. P. Skargi 6, Katowice

Organizator: Stowarzyszenie Ars Ypsilon – http://filharmoniafutura.pl


13.12.2019 Koncert „Święta  w Nas”

Wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowe Pałac Młodzieży w Katowicach

Wejściówki dostępne w Informacji Pałacu Młodzieży w Katowicach od dn. 21.11.2019

INFORMACJA PAŁACU MŁODZIEŻY czynna  9.00  – 18.00, telefon: 251 64 31  wew. 1121, informacja@pm.katowice.pl


14.12.2019 godz. 19.00
Koncert świąteczny KC Nwokoye wraz z zespołem Zagan Acustic
Mało który styl muzyczny tak komponuje się ze świętami jak swing.
Z tym większą przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert KC Nwokoye, który niezwykle energetycznie wprowadzi nas w świąteczny nastrój. KC Nwokoye to wokalista, którego charakteryzuje pełen pasji i emocji muzyczny styl, czerpiący inspiracje z legend takich jak:Nat King Cole, Gregory Porter, Sade, Michael Buble, i Frank Sinatra. Jako kompozytor i wykonawca, KC zachwyca swoich odbiorców melodiami, które wydają się brzmieć znajomo, a jednak świeżo i intrygująco. Jego koncerty to wulkan pozytywnej energii.

KC wydał ponad 70 oryginalnych kompozycji, włączając w to trzy albumy: CELEBRATE (2018), SHINE (2015) i Matters of the Heart (2010), które zdobyły szerokie uznanie. KC kontynuuje swoje muzyczne poszukiwania, dokonując unikalnych połączeń gatunków muzycznych i prezentując je poszerzającemu się kręgowi odbiorców.

Kup Bilet: kupbilecik.pl

Stacjonarny punkt sprzedaży biletów:
ul. Teatralna 2 – Księgarnie PWN Katowice
Organizator: Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój Start UP” – https://twojstartup.pl/

ROK 2020


11.01.2020 godz. 16.00

Spektakl „Między łóżkami”

 

Spektakl, to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie.  Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach! W sumie 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie.

Bilety: kupbilecik.pl 

Organizator: Impresariat Teatralny M-BART – biuro@mbart.pl, www.mbart.pl


17.01.2020 godz. 17.30 oraz 20.15

Spektakl: „Same plusy, same plusy”

To komediodramat o tym, że w życiu warto ŻYĆ… nie tylko dla siebie.
Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus.
OBSADA: ZUZA: Gabriela MUSKAŁA,RYŚKA: Grażyna WOLSZCZAK,ELCIA: Marieta ŻUKOWSKA,KRZYSZTOF: Łukasz SIMLAT
AUTOR: Cezary HARASIMOWICZ       REŻYSERIA: Wawrzyniec KOSTRZEWSKI
Bilety można nabyć na stronie organizatora wydarzenia firmy Adria Art – www.adria-art.pl
Kontakt do organizatora:
Biuro Adria Art czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00.
Telefon: 605 555 676
E-mail: info@adria-art.pl
W przypadku problemów technicznych z zakupem i rezerwacją biletów prosimy o kontakt: rezerwacje@biletyna.pl lub pod numerami tel. +48 669 895 798 i +48 22 666 98 08.

25.01.2020 godz. 18.00

Koncert Teresy Werner

Bilety do nabycia na stronie kupbilecik.pl

lub w kasie Ticketportal:

Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice
tel. 32 785 70 95
info@ticketportal.pl
Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku 09:00 – 17:00

 


26.01.2020 godz. 15.30

Spektakl: „Kiedy kota nie ma…”

„Kiedy kota nie ma…” – to myszy harcują… Ale zawsze istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu???

Bilety: kupbilecik.pl 

Organizator: Impresariat Teatralny M-BART – biuro@mbart.pl, www.mbart.pl

 


1.02.2020 godz. 19.00

Spektakl: „Pomoc domowa”

Twórcy „Mayday 2” i „Szalonych Nożyczek” zapraszają na spektakl: POMOC DOMOWA – to znakomita sztuka, która zawładnęła scenami całego świata. Doskonała farsa mistrza Marca Camolettiego podbija serca widzów wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i inteligentnym humorem. Znakomita interpretacja i przekład Bartosza Wierzbięty znanego z takich przekładów jak „SHREK”, „ASTERIX I OBELIX”, „RYBKI Z FERAJNY” czy „MADAGASCAR” gwarantuje doskonałą zabawę!

Wymienna obsada: Nadia: Dominika Gwit / Piotr Pręgowski Norbert: Michał Mikołajczak / Krzysztof Ibisz Olga: Joanna Kupińska Maja: Agata Załęcka Marek: Sebastian Stankiewicz / Michał Piróg

Bilety: kupbilecik.pl

Organizator: http://awangarda.net/kontakt/


07.02.2020 godz. 18.30
„Koncert Wiedeński”

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady.

Bilety na: www.kupbilecik.pl                  Cena: 95 PLN

Organizator: Tomczyk Art – https://www.facebook.com/TomczykArt/


23.02.2020 godz. 17.00
Koncert: „Ze Straussem przez Wiedeń”

To spotkanie z muzyką pełne niezapomnianych wrażeń! To także spotkanie z mistrzami opery i operetki – z Puccinim, Leharem, Kalmanem oraz królem walca – Straussem. W ten wieczór usłyszą Państwo najbardziej znane i lubiane arie i duety, takie jak „Wielka sława to żart”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”, „W rytm walczyka” w wykonaniu utalentowanych młodych artystów – laureatów prestiżowych konkursów, koncertujących na co dzień zarówno w Polsce, jak i za granicą. W taneczny nastrój wprawią Państwa walce, polki i czardasze zagrane przez kameralny zespół instrumentalny. Nie zabraknie również wirtuozowskich popisów, jak choćby skrzypcowy „Czardasz” Montiego czy „Taniec węgierski” Brahmsa brawurowo zagrany na wiolonczeli.

Bilety na:      www.kupbilecik.pl         Cena: 65 PLN

Organizator: Agencja Artystyczna MUZYKANTY


21.03.2020 godz. 11.00 oraz 14.00

Spektakl: „Teatr Piasku – Mały Książę”

Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, wraz z Gwiazdą „Mam Talent” VLODYR-em, najszybszym malarzem na świecie oraz grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko – historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania (Speed Painting). Dopełnieniem niezapomnianego, ponadgodzinnego show, jest przepiękna oprawa muzyczna, poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca nas na magiczną planetę Małego Księcia. Ta pełna ciepła opowieść nauczy dzieci ponadczasowych wartości i przypomni dorosłym o potędze prawdziwej przyjaźni. „Mały książę” to genialna opowieść dla całej rodziny, która więcej mówi o życiu, niż grube, uczone księgi.

Bilety na: www.kupbilecik.pl                                  Cena: 55-85 PLN

Organizator: https://galitsyna-show.com/


21.03.2020 godz. 18.00
PIASKOWY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Zapraszamy na „Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej”! Podczas show zobaczycie: – mistrzowskie interpretacje utworów filmowych grane na trzech skrzypcach jednocześnie w wykonaniu Oleksandra Bozhyka, – pokaz Speed Paintingu w wykonaniu VLODYRa – Najszybszego Malarza na Świecie, – pokaz Malowania Światłem, – pokaz Malowania Piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny – prekursorki Sztuki Malowania Piaskiem w Polsce, – ORAZ NIESPODZIANKĘ! PREMIERĘ NOWEGO POKAZU SZTUK WIZUALNYCH w wykonaniu Tony Dreama.

Bilety na: www.kupbilecik.pl                   Cena: 50-85 PLN

Organizator: https://galitsyna-show.com/


22.03.2020 godz. 17.00

Spektakl: Być jak Elizabeth Taylor

Sztuka, w której namiętność miesza się z zazdrością, a popularność i sława odbierają poczucie szczęścia. Jak mówi autor sztuki Jakub Przebindowski – to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wysoką cenę. W rolach głównych Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg.

Dodatkowo wyjątkowe kostiumy Tomasza Ossolińskiego, ekskluzywne tkaniny i biżuteria firmy Swarovski, oddają wspaniały klimat epoki i niezwykły blask bohaterów dramatu. Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood, która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie.

Obsada : Elizabeth Taylor – MAŁGORZATA FOREMNIAK Richard Burton – PAWEŁ DELĄG Tony Slowers – JAKUB PRZEBINDOWSKI Norma Perins – MARTYNA KLISZEWSKA Scenariusz i reżyseria – JAKUB PRZEBINDOWSKI Scenografia – WITEK STEFANIAK Kostiumy- TOMASZ OSSOLIŃSKI

Bilety: biletyna.pl lub kupbilecik.pl                               Cena: 120 zł

Organizator: Agencja Artystyczna IDEA ART – http://ideaart.com.pl/#kontakt
Rezerwacje grupowe tel. 48 379 95 25 lub 519 – 770 – 303