REPERTUAR DOROŚLI

25.03.2019 godz. 19.00
Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI

UWAGA!
Impreza odwołana przez organizatora
Zwrot biletów przez portale internetowe

Mamy zaszczyt ponownie zaprezentować Państwu jeden z najlepszych zespołów artystycznych świata. Już od chwili swego powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów, nie tylko za sprawą artystycznej awangardy i wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim za perfekcjonizm. Tradycyjne tańce ludowe w nowych choreografiach : Hopak, Sestry, Lalki czy My z Ukrainy otrzymały ponadczasowy status niedoścignionego wzoru połączenia folkloru ze współczesnością przy użyciu niepowtarzalnego kolorytu, ekspresji i dynamiki. Mistrzostwo artystów i przebogaty repertuar doprowadzają widzów do stanów euforycznych, co setki razy było podkreślane przez prestiżowe pisma w ponad 70 krajach. Zapraszamy serdecznie – gwarantowane niezapomniane przeżycia.
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl
Organizator: Filip Premium Sp. z o.o.
>


28.03.2019 godz. 18.00
Musical: „Hotel Czarna Magnolia”
>
To najnowszy spektakl Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha, które od ponad 11 lat działa w Chorzowskim CK.
Tym razem twórcy stworzyli komedię kryminalną, która jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.
>
Bilety na: www.chck.pl                              Cena: 20-30 PLN
Więcej informacji i rezerwacja biletów:
natalia@chck.pl, tel.: (32) 349 – 78 – 84 / 63
Produkcja: Chorzowskie Centrum Kultury

>


06.04.2019 godz. 18.30
II obchody HOLI – Indyjskiego Święta Kolorów w Katowicach!
>
W programie niesamowite pokazy tańca w wykonaniu najlepszych Zespołów Tańca Indyjskiego z całej Polski:

Kahani Dance Group z Piekar Śląskich, Małe Kahani z Piekar Ślaskich, Chameli Group z Krakowa, Indian Dance Group Natarang z Chorzowa, Natyalaya z Krakowa, Mohini Indian Dance Group z Warszawy, Jhankaar z Krakowa, Zespół Tańca Indyjskiego Moh Lena z Krakowa, Manjari Dance Group z Krakowa.
 
Wydarzenie poprowadzi: Marcin Gad
Będzie można także zasmakować oryginalnej indyjskiej kuchni
oraz pomalować dłonie henną!
Bilety w cenie 15 PLN dostępne na godzinę
przed rozpoczęciem w miejscu wydarzenia.
>

09-10.04.2019 godz. 19.00
Trasa Stand-Up Skład 2

Rusza II edycja trasy Stand-up Skład! Pierwsza odniosła spory sukces, zatem pora na kolejną dawkę mocnego humoru na najwyższym poziomie. Nowe teksty, których nie usłyszycie na żadnej innej trasie.

Wystąpi aż 9 świetnych komików:
Prowadzący:
Bartosz Zalewski i Jasiek Borkowski oraz: Błażej Krajewski, Adam Van Bendler, Sebastian Rejent, Paweł Chałupka,
Olka Szczęśniak, Tomek Kołecki, Rafał Banaś.
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl                Cena: 59-79 PLN
Organizator: Aleksandra Szczęśniak

*Zakaz nagrywania
*Występ dla osób powyżej 16 roku życia
**Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym. Organizator zastrzega sobie prawo do wyproszenia osób utrudniających przebieg wydarzenia, bez obowiązku zwrotu pieniędzy za bilet osobom przeszkadzającym

30.04.2019
Koncert: „Jazz Art Festival”

  • godz. 19.00 Resina (PL)
  • godz. 20.00 Marissa Nadler (US)

Po raz pierwszy stworzyliśmy program mając na względzie udział kobiet w jazzie, głównie instrumentalistek, jako członkowie inicjatywy Keychange. Inicjatywy społeczne, dyskusje, instalacje artystyczne w przestrzeni miejskiej, łączenie sztuk, które inspirują jazz i są inspirowane jazzem – to nasza domena od lat. Kontynuujemy tradycję, ale bez strachu przed eksperymentami z nowymi formami muzycznymi i pozamuzycznymi.
>
Cena: 40 PLN
Więcej informacji na: jazzartfestival.eu       Kontakt: sekretariat@miasto-ogrodow.eu


11.05.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Cud”
>
Komiczna zabawa w zgadywankę kto jest kim z pewnością rozbawi publiczność do łez.
Ale i dla widzów szykuje się niespodzianka. Ich również czeka przemiana. Polska widownia przeobrazi się w hiszpańską. A do tego jej rola w tej niezwykłej opowieści będzie nie do przecenienia. W końcu co wieczór zasiadać będzie na niej mechanik, naprawiający samochód głównego bohatera.

Bilety na: www.kupbilecik.pl                          Cena: 95-110 PLN
Organizator: Teatr Capitol
>
>


12.05.2019
Spektakl: Weekend z R. – „A Surfeit of Lovers”
>
To mistrzowska farsa Robina Hawdona pełna znakomitych kreacji, komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów.

Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny świetnego humoru
i rewelacyjnej zabawy.
>
Bilety na:                               Cena: 50-90 PLN

26.05.2019 godz. 17.00
Spektakl: „Kłamstwo” reż. Wojciech Malajkat
>
Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa… Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?… No właśnie. Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.
>
Obsada wymienna:
Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Izabela Kuna
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl          Cena: 110-120 PLN
>


09.11.2019 godz. 16.00
Spektakl: „Prywatna Klinika” reż. Grzegorz Reszka
>
To inteligentna i prawdziwie śmieszna farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę. Lekka treść, wyraziste postaci, zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji oraz świetna obsada zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie.
>
…..Uwaga!
…..Spektakl dla widzów od 18 roku życia.
…..Czas trwania spektaklu 120 minut
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl         Cena: 90-110 PLN
>


17.11.2019 godz. 19.00
Spektakl: „Chcesz się bawić? Zadzwoń!”
>
Dwudziesta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie – Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada się wspaniale… gdyby nie kilka nagłych niespodzianek i „małych” sekretów, które tworzą pajęczą sieć, wplątując zarówno bohaterów jak i widzów. Henry traci pracę i wszystkie środki przeznaczone na podróż. Spełnienie paryskiego marzenia staje pod panicznym znakiem zapytania!
>
Na pomoc przybywa Tristan – kreatywny sąsiad, który daje propozycję nie do odrzucenia… Henry, nie chcąc narazić się swojej żonie postanawia przyjąć niecodzienną ofertę! Ach..Czego nie robi się dla ukochanej żony? (…lub bardziej ze strachu przed nią?!:)) call center o erotycznym zabarwieniu… to dopiero początek dobrej zabawy! Kiedy Charlotte wpada na trop tajemnic męża, po jej piętach zaczyna deptać detektyw Bloggins. Co ukrywa kobieta? Czego szuka detektyw? Czym zaskoczy nas każda pojawiająca się postać? Światowa premiera sztuki „Chcesz się bawić? Zadzwoń!” to prawdziwa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd!
>
Bilety na: www.kupbilecik.pl              Cena: 95-110 PLN
>


10.12.2019 godz. 19.00
Widowisko: „Upiór w Operetce”
>
To wspaniała zabawa dla widzów od 6 do 106 lat! Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Kamila Skickiego. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Czas trwania: 90 min.
>
SCENARIUSZ, ARANŻACJE UTWORÓW, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA
PRODUKCJA: SYLWIA LORENS
>

*Bilety ulgowe są ważne za okazaniem przy wejściu na spektakl legitymacji szkolnej (dot. zniżki dla dzieci do 13 lat) oraz legitymacji emeryta lub dowodu osobistego, na podstawie których można będzie stwierdzić wiek powyżej 65 lat (dot. zniżki dla seniorów).
>

Bilety na: www.kupbilecik.pl                           Cena: 50-90 PLN
>
Bilety można nabyć również w salonach Empik m.in.:

  • Galeria Katowicka ul. 3 Maja 30, Katowice
  • Supersam ul. P. Skargi 6, Katowice