Materiały edukacyjne, artykuły, ciekawostki


Patrycja Żak

kontakt do nauczyciela: patrycja.zak@pm.katowice.pl

Zapraszam wszystkich do zaglądania do niniejszej zakładki. Będą tu zamieszczane różnorodne materiały edukacyjne dotyczące wspierania rozwoju dziecka, linki do ciekawych artykułów i filmów, pomysły na zabawy dla młodszych dzieci a także propozycje książek, do których warto sięgnąć, aby pogłębić swoją wiedzę i kompetencje jako rodzica, człowieka. Zachęcam też do kontaktu mailowego: patrycja.zak@pm.katowice.pl. Proszę zgłaszać, jakie kwestie Państwa nurtują, o czym chcieliby Państwo przeczytać. Bądźmy w kontakcie!


„To, kim dziecko w przyszłości będzie, jakimi wartościami będzie się kierowało i jaki model aktywności społecznej zaakceptuje, rozstrzyga się głównie między końcówką szkoły podstawowej a edukacją w szkole średniej. Co dla mózgu nastolatka jest priorytetem?” Zapraszam do lektury artykuły pochodzącego z magazynu Newsweek Psychologia 03/2019.

ZOBACZ


„Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować?” – chomik syryjski
ZOBACZ
ANIMAL  RATIONALE


„Animal Rationale. Ucz się od dzieci – makak japoński
ZOBACZ
ANIMAL  RATIONALE


Wszystkich rodziców dzieci w wieku przedszkolnym zachęcam do zapoznania się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi sposobów prowadzenia zabaw z dzieckiem, a także gotowymi propozycjami ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny dziecka.

Jak się bawić żeby dziecko się rozwijało

Zabawy rozwijające dla dzieci w wieku 2 do 4 lat