Gimnastyka

Mirosława Gruszka

kontakt do nauczyciela: 
miroslawa.gruszka@pm.katowice.pl

Poprosiłam aby w tym czasie dzieci wykonywały w obecności Rodziców zestaw wybranych ćwiczeń ogólnorozwojowych – podobnie
jak czynię to gdy mamy przerwę wakacyjną. Prosiłam o przesyłanie filmików z tych ćwiczeń (niektóre dzieci mają w domu mini salkę ćwiczeń).

Zobacz filmiki dostępne na stronie pracowni.


Adrian Bryłka

kontakt do nauczyciela: 
adrian.brylka@pm.katowice.pl

Zajęcia z wychowankami na ten moment są prowadzone w sposób zdalny czyli są przesyłane grupą drogą elektroniczną filmiki instruktażowe, szkoleniowe, jak również uczestnikom zajęć są udostępniane podstawowe informację co, ile i jak mają za zadanie robić, jakie ćwiczenia wykonywać, oczywiście w sposób jak najbardziej bezpieczny – w warunkach domowych. Na portalu YT posiadam własne konto, na które serdecznie zapraszam w celu obejrzenia sobie dawnych filmików z różnych zawodów w moim skromnym wykonaniu oczywiście (niedługo powinny pojawić się nowe filmiki ze mną w roli głównej, może już nie z zawodów  lecz nadal na czasie szczególnie dla uczestników zajęć aktualnych i przyszłych! Na razie myślę nad projektem, wszystko w trakcie przygotowań, w toku) W wyszukiwarce należy wpisać: adrianbrylka


Wioletta Kurpas

kontakt do nauczyciela: 
wioletta.kurpas@pm.katowice.pl

 Działania w formie zdalnej rozpoczęłam od stworzenia przyjaznych warunków do szybkiego kontaktu. W tym celu założyłam poszczególne „grupy” w aplikacji What’s App (zgodnie ze swoim przydziałem). Na bieżąco za jej pośrednictwem przesyłałam materiały do wykonywania ćwiczeń oraz inne propozycje aktywnego spędzania czasu (niekoniecznie typowo związane ze sportami gimnastyczymi – znajdzie się również coś ciekawego dla Rodziców).

Dodatkowo rozpoczęłam prowadzenie treningów z najstarszymi Zawodniczkami wykorzystując bezpłatną aplikację „zoom” J

Pamiętajmy – „Mens sana in corpore sano!

MATERIAŁY

  1. AEROBIK  – TUTAJ
  2. DRABINA KOORDYNACYJNA  –  TUTAJ

Jacek Wodyk

kontakt do nauczyciela: 
 jacek.wodyk@pm.katowice.pl

Treningi online działają bez zarzutu, chodź brakuję nam specjalistycznego sprzętu, ale i tak zawodniczy mają dość przyrządów i chęci na realizację planów treningowych. Głównym celem to wypracowanie lepszej sprawności fizycznej ogólnej i specjalistycznej, wzmocnienie prawidłowej sylwetki ciała. Trening techniczny opieramy tylko o stanie na RR w różnych pozycjach.. Mamy zadanie nauczyć się 3 tańców a później z nich zrobimy rozgrzewkę gimnastyczną. Jest przynajmniej czas na te aspekty które normalnie na sali były utrudnione, jak samorealizacja, pozytywny wpływ ruchu, włączenie w sportowy tryb rodziców, na stronie FB oprócz treningów codziennie będziemy zamieszczać różne sportowe potrawy robione przez zawodniczek. Oczywiście rozmowy na temat bezpieczeństwa w czasie Pandemii również się odbywają. Rozmowy na konferencji online również są ciekawe i nie zawsze są tematy sportowe. wytwarza się bardzo mocna więź pomiędzy Nami, czyli trener do Nas piszę na telefonie ( jestem ich cyber przyjacielem) P.S. Ale już dzieci chętnie by wróciły na sale.

Pracownia Gimnatyki i Judo przygotowuje się do rozpoczęcia naboru dla dzieci w wieku 5-7 lat do sekcji gimnastyki sportowej na rok szkolny 2020/2021!

Niestety w aktualnej sytuacji nie możemy przeprowadzić standardowych testów sprawnościowych skierowanych dla kandydatów wykazujących chęć uczestnictwa w zajęciach naszej Pracowni, co oczywiście uwarunkowane jest kwestiami związanymi z bezpieczeństwem.

Jednakże zdecydowaliśmy się zaproponować inną formę kwalifikacji!

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka ćwiczeń, które można wykonać w dowolnym miejscu. Gdy rozpocznie się rekrutacja poprosimy o ich nagranie i odesłanie do nas.

Trenerzy po wnikliwej obserwacji nagrań dokonają przyjęć do grupy początkującej. Szczególną uwagę zwraca się na poprawność wykonania ćwiczenia, dlatego poniżej zamieszczamy ich krótki opis wraz z filmem instruktażowym.

Opis ćwiczenia.

Film instruktażowy.

Powodzenia!