Grafika

Agnieszka Zając-Wnukowska

kontakt do nauczyciela: agnieszka.wnukowska@pm.katowice.pl


zobacz nasz

PAMIĘTNIK Z KWARANTANNY

PAMIĘTNIK Z KWARANTANNY  cz. 2 

Odwiedzajcie naszą Grupę na FACEBOOKU


Radosław Kędzior

kontakt do auczyciela: radoslaw.kedzior@pm.katowice.pl

Pan Radek jest w stałym kontakcie ze swoimi wychowankami. Od maja zajęcia z moimi grupami będą realizowane w aplikacji Teams z pakietu Office 365.

W ramach zajęć z aplikacji internetowych, desktopowych, nowych mediów i sieci komputerowych prowadzę zajęcia w oparciu o Akademię CISCO. Uczestnicy zajęć wraz z rodzicami mogą brać udział w oferowanych tam bezpłatnych kursach komputerowych. W ramach Cisco Networking Academy uczestnicy zajęć i ich rodzice mogą uczestniczyć  w trzech kursach:

Pierwszy kurs dotyczy programowania

PCAP: Programowanie Essentials w Pythonie
Przez Cisco Networking Academy we współpracy z OpenEDG Python Institute
Naucz się języka Python, języka IoT

Jak wspaniale byłoby napisać własny program komputerowy? Lub zaprojektować aplikację internetową lub komputerową, która mogłaby się cieszyć milionom ludzi? Oba są możliwe, jeśli nauczysz się kodować w Pythonie. Python to bardzo wszechstronny, obiektowy język programowania używany przez start-upy i gigantów technologicznych, Google, Facebook, Dropbox i IBM. Python jest również polecany początkującym młodym programistom, którzy są zainteresowani kontynuowaniem kariery w dziedzinie bezpieczeństwa, sieci i Internetu rzeczy. Po ukończeniu tego kursu możesz przystąpić do programu PCAP – Certified Associate w programowaniu w języku Python . Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość programowania.

Drugi kurs: Bezpieczeństwo
Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa
Przez Cisco Networking Academy

Miliardy urządzeń są teraz online, co sekundę pojawiają się nowe zagrożenia. Dzisiejszy połączony świat sprawia, że ​​wszyscy są bardziej podatni na cyberataki. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię nowy świat względnego bezpieczeństwa cybernetycznego jako profesjonalista, czy po prostu chcesz chronić się w Internecie i w mediach społecznościowych, ten kurs wprowadzający jest odpowiedzią. Bada trendy cyber, zagrożenia – wraz z szerszym tematem cyberbezpieczeństwa w sposób, który będzie dla Ciebie istotny. Na przykład nauczysz się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a jednocześnie zyskasz dodatkowy wgląd w wyzwania, przed którymi stoją dziś firmy oraz instytucje rządowe i edukacyjne. Zdobędziesz także odznakę Akademii Sieci za ukończenie tego kursu. Nie są wymagane żadne wymagania wstępne.

Trzeci kurs: Internet przedmiotów Wprowadzenie do IoT
Przez Cisco Networking Academy

 Rozpocznij swoją podróż do Internetu Rzeczy tutaj Ci, którzy inwestują w uczenie się umiejętności korzystania z Internetu Rzeczy (Internet of Things), mogą pomóc przekształcić każdą firmę w dowolnej branży, od produkcji po ratowanie zagrożonych gatunków. Połączenie zwiększonego globalnego dostępu do Internetu i rosnącej liczby urządzeń zaprojektowanych do łączenia stwarza nieograniczone możliwości. Wyobraź sobie 26 miliardów ludzi, systemów i obiektów fizycznych łączących się i udostępniających dane bezproblemowo przez Internet do roku 2020. To nie jest scenariusz „co, jeśli”, to prawdziwe życie, które obecnie gromadzi się wokół nas. Dowiedz się, jak Internet przedmiotów zmienia świat i umiejętności potrzebne do znalezienia dobrze płatnej pracy. Zrób pierwszy krok już teraz!

Więcej na temat zdalnych zajęć Klubu Komiksu  TUTAJ

Cały czas współpracuje z wydawnictwem IT START w zakresie wspierania pracy zdalnej i rozwoju informatycznego naszego społeczeństwa.

odwiedź naszą stronę internetową  na FB „kreatywna technologia”


Karolina Sznura

kontakt do nauczyciela: karolina.sznura@pm.katowice.pl

Karolina Sznura – kontakt do nauczyciela: karolina.sznura@pm.katowice.pl

Pracownia Sztuk Plastycznych na swoim FB zamieściła propozycje zajęć dla dzieci, np. instruktaż krok po kroku wykonania nadruku na torbie lub koszulce oraz wykonania piłeczki odstresowującej. Uczestnicy otrzymali też temat pracy plastycznej do zrealizowania. Ponieważ nie wszyscy rodzice mają Facebooka niektórzy z nas przesłali swoją propozycję pocztą elektroniczną lub sms-em.

Techniki graficzne to zajęcia odbywające się w sali grafiki warsztatowej lub pracowni komputerowej.
W obecnej sytuacji, aby wspierać rozwój naszych wychowanków, drogą telefoniczną oraz online przekazywane są zadania do samodzielnego wykonania w domu. Ponadto na fanpage Pracowni Sztuk Plastycznych udostępnione zostały instrukcje jak wykonać nadruk na koszulkę czy proste zadania z eko projektowania. Bądźmy w kontakcie i nawet jako graficy  „w dresie oraz kapciach” starajmy się pracować nad rozwojem umiejętności manualnych.
A więc „#zostańwdomu  i baw się z nami!

Oto tylko kilka z przykładów zadań oraz galerii ogólnodostępnych z fanpage Pracowni Sztuk Plastycznych:

https://www.facebook.com/pg/pracowniaszp/photos/?tab=album&album_id=1329257710595712

https://www.facebook.com/pg/pracowniaszp/photos/?tab=album&album_id=1345631848958298

https://www.facebook.com/pg/pracowniaszp/photos/?tab=album&album_id=858763144311840

https://www.facebook.com/pg/pracowniaszp/photos/?tab=album&album_id=1081188545402631

ZAPRASZAMY  na: