Konkurs Drużynowy

Zapraszamy na XIII edycję Regionalnego Konkursu Drużynowego z Chemii dla uczniów SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

I etap odbędzie się w sześciu miastach: Bielsku-Białej, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku i Katowicach – 5 lutego 2018 roku o godzinie 10:00.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, który można pobrać tutaj.

Bezpośredni link do formularza rejestracyjnego: link

Nieprzekraczalnym termin nadsyłania zgłoszeń to 25 stycznia 2019 roku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą mailową: marek.slowik@pm.katowice.pl

Pytania archiwalne z poprzednich I etapów: (uzupełnimy najszybciej jak to możliwe)

Pytania archiwalne z poprzednich finałów: (uzupełnimy najszybciej jak to możliwe)

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na konkursie.

Pałacowi Chemicy

 

Aktualizacja 15.02.2019

Z przyjemnością publikujemy wynikli I etapu oraz trochę statystyk.

W konkursie wzięło udział 510 uczestników, czyli 255 drużyn. Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosiła 53. Pytanie 17 w wersji A i 14 w wersji B zostały anulowane, z powodu drobnego błędu wyrytego po konkursie. Najwyższa liczba punktów zdobytych przez drużynę równa jest 105. Wynik ten uzyskali Łukasz Czapura oraz Sebastian Macioszek ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach. Aby zakwalifikować się do finału wynik drużyny musiał być większy niż 90 punktów. Udało się to uzyskać 23 drużynom. Lista wszystkich finalistów znajduje się tutaj. Publikujemy również wyniki wszystkich uczestników konkursu zakodowane numerami startowymi. Lista dostępna jest tutaj.

Publikujemy również arkusz wraz z odpowiedziami.

Wersja A

Wersja B

Finał odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Katowicach 16 marca. Prosimy przybyć na godzinę 10. Więcej informacji dostana państwo droga mailową po feriach.

W razie pytań prosimy o kontakt mailem.

Gratulujemy finalistom, a pozostałym uczestnikom gratulujemy odwagi. Wzięcie udziału w konkursie wiązało się z nie lada odwagą.

Pałacowi Chemicy

 

Aktualizacja 03.04.2019

Po pokonaniu problemów technicznych z przyjemnością publikujemy wyniki finału. Konkurs wygrali: Łukasz Czapura i Sebastian Macioszek ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach. Serdecznie Panom gratulujemy! Pełna lista miejsc dostępna jest tutaj. Nagrody wyślemy do Państwa na adres szkoły najszybciej jak to możliwe.

Jednocześnie publikujemy osoby nagrodzone w minikonkursie, który odbył się po finale, „Zagadka PolUsia”. Lista wyróżnionych osób dostępna jest tutaj.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!

Pałacowi Chemicy