Rękodzieło

Na zajęciach rękodzieła uczestnicy poznają różnorodne techniki: od makramy poprzez tkactwo, batik, aplikację, koronki igłowe do formowania przestrzennego, papieroplastyki, kolażu. Program zajęć dostosowany jest do indywidualnych możliwości i potrzeb młodzieży, która sama decyduje czego chce się nauczyć, wybierając zagadnienia tematyczne, które są dla niej aktualnie atrakcyjne. Uczestnicy na zajęciach rozwijają swoje zdolności i umiejętności artystyczne, fantazję i twórcze myślenie, uczą się wykonywać tkaniny dekoracyjne, unikatową galanterię i biżuterię, rozmaite formy użytkowe i dekoracyjne. Pracownia przyjmuje dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat.
Kontakt do pracowni rękodzieła: tel: 32 251 64 31 wew. 1419 e-mail: rekodzielo.pm@gmail.com sala nr 319 III piętro

 

Pracownia Rękodzieła

Tkactwo / Makrama / Haft / Biżuteria / Szydełkowanie / Papieroplastyka / Decoupage / Szycie

ORGANIZUJE W ROKU SZKOLNYM 2018/19 PRZEDPOŁUDNIOWE ZAJĘCIA

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z EDUKACJI DOMOWEJ

Zapraszamy na zajęcia rękodzieła na których rozwijane są zdolności manualne, twórcze myślenie, wyobraźnia, cierpliwość. Uczestnicy poznają od podstaw wiele technik rękodzielniczych i dekoracyjnych dzięki czemu zdobędą praktyczne umiejętności.

Na zajęciach każdy będzie mógł podjąć wyzwania dostosowane do indywidualnych umiejętności, a także nawiązać kontakty rówieśnicze.

Rekrutacja na zajęcia w terminie od 4.06 – 15.06.2018 r. http://pm.katowice.pl/rekrutacja/

INFORMACJA: IZABELA RUTKA, sala 319, III p. tel. 32 2516 431, wew. 1419, e-mail: rekodzielo.ed@gmail.com

 

 

 

Prowadzący:

Izabela Rutka

Ukończyła studia wyższe na kierunku: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza; jest absolwentką Technikum Tkactwa Artystycznego w Zakopanem; posiada tytuł mistrza tkactwa. Od roku 1984 do 1994 prowadziła zajęcia w Pracowni Tkactwa Artystycznego a od 1994 r. w Pracowni Rękodzieła Artystycznego z zakresu tkactwa, makramy, batiku, aplikacji, haftu i koronek, tworzenia biżuterii, dziewiarstwa, formowania przestrzennego w tym m.in. papieroplastyki oraz bibułkarstwa.

Udział w wystawach:

2002- wystawa pedagogów PM w Katowicach w Opawie

2006- wystawa plastyków- pedagogów i wychowanków PM w Katowicach

2015-,,Mistrzowie i Uczniowie” Galeria Akwarela, Pałac Młodzieży w Katowicach

 

 

Urszula Mendrela

Ukończyła studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Małopolski Uniwersytet Ludowy we Wzdowie specjalizujący się w zakresie rękodzieła artystycznego. Od roku 1997 prowadzi zajęcia w Pracowni Rękodzieła Artystycznego z zakresu tkactwa, makramy, technik koronczarskich, hafciarskich, bibułkarstwa oraz twórczości inspirowanej sztuką ludową.

Udział w wystawach:

2002 – wystawa ,,Twórczość nauczycieli- Weny 2002″ w Tychach

2006 – wystawa Plastyków – Pedagogów i wychowanków Pałacu Młodzieży w Katowicach

2015 – ,,Mistrzowie i Uczniowie” Galeria Akwarela, Pałac Młodzieży w Katowicach