Origami

Kontakt do pracowni: e-mail: magdalena.soltysik@pm.katowice.pl , tel. 32 251 64 31 wew. 1116 sala nr. 16 parter

prowadzący:

Magdalena Sołtysik 

Jestem artystą-plastykiem, instruktorem Polskiego Towarzystwa Origami. Jestem absolwentką PWSSP w Poznaniu i Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej W Łodzi, Wydział Humanistyczny (Arteterapia), nauczycielem dyplomowanym Pałacu Młodzieży. Tworzyłam scenografię do spektakli teatru na Zasceniu oraz udział w projektach „Europa Pokoju” org. w Pałacu Młodzieży, w warsztatach i wystawach „Intermedia-Nowe Media”

Prowadzę pracownię origami i sztuki w papierze od 10 lat, również pracownię rękodzielniczą zajmującą się powstawaniem prac w procesie filcowania wełny.

Jestem zafascynowana japońską sztuką składania papieru i tego co z papierem w procesie twórczym można zrobić. Na zajęciach chętnie łączę techniki twórcze używając papieru i wszystkich materiałów jakie można poskładać tą techniką. Pracuję z dziećmi w wieku od 4 lat do 100 lat, młodzieżą, dorosłymi, a także osobami z niepełnosprawnością.

W czasach pandemii utworzyłam kanał na YouTube z autorskimi warsztatami origami . Od wielu lat tworzę prywatnie i na warsztatach prace twórcze i użytkowe z wełny ręcznie filcowanej i najchętniej połączyłabym niemożliwe czyli wełnę i papier tworząc działania bliskie naturalnym, przestrzennym formom. Maluje w różnych technikach obrazy (ikony), wyplatam patyki, wiążę supełki i trochę haftuję.