Zespoły wokalno–instrumentalne

Zespoły wokalno – instrumentalne
z Łukaszem Forestem Piechotą

 Co gramy?    –    Gramy piosenki, które lubimy.

Co robimy na zajęciach?       –       Ćwiczymy omawiany rytm, harmonię oraz formę. Gramy swoje partie.

Jakie zagadnienia poruszamy?      –      Zajęcia obejmują zagadnienia budowy, odtwarzania oraz tworzenia od podstaw utworów instrumentalno – wokalnych za pomocą dostępnych instrumentów muzycznych.

Czego się uczymy i co poznajemy?     –    Uczymy się grać w zespole. Uczymy się współpracy oraz wzajemnego słuchania się.
Poznajemy tajniki muzykowania.

Każdy zespół jest inny?   –     Tak. Aranżujemy na zastany skład instrumentalno – wokalny.

Dostosowujemy partie instrumentalno – wokalne i przydzielamy je odpowiednio w zespole. Każde zajęcia mają bardzo indywidualny charakter.

 

Czy trzeba mieć instrument, żeby móc uczestniczyć w zajęciach?
Najlepiej tak. Ale gdy go nie mamy, zazwyczaj śpiewamy lub wystukujemy rytmy. Jeżeli potrafimy coś zagrać na pianinie, możemy zawsze z niego skorzystać. Jest na każdych zajęciach.

 

Czy tego samego można nauczyć się w szkole muzycznej?
Poruszane na zajęciach zagadnienia wykraczają poza program nauczania szkoły muzycznej klasycznej i dotykają tematów, które w klasycznej szkole muzycznej pojawiają się zdecydowanie później (Harmonia) lub w ogóle. Dotyczy to również kwestii artykulacyjnych i rytmicznych.

 

A co z występami?
Występujemy minimum 2 razy w roku. Na koncercie pórocznym i rocznym prezentujemy wszystko to, czego nauczyliśmy się do tej pory. Zapraszamy wtedy wszystkich!

ZAJĘCIA  PROWADZI

Łukasz Forest Piechota – pianista, muzyk kontraktowy, sesyjny. Leader grupy jazzowej Forest TRIO- muzyka autorska. W kraju współpracuje z Urszulą, R. Janowskim, muzykami ze Śląska oraz podbeskidzia m.in. z: Anną Guzik, Aktorami Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Chórem Gospel „God’s Property”. Wspólnie z żoną tworzy Pepinierę Dźwięku, w której powstają autorskie programy artystyczne, kompozycje oraz realizacje nagrań muzycznych.

https://www.facebook.com/pepinieradzwieku

https://www.facebook.com/LukaszForestPiechotaMusic

https://www.facebook.com/ForestTrio/

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowej https://zapisy.pm.katowice.pl/ – w systemie rekrutacji wybierz „estrada”, a następnie „młodzieżowa orkiestra rozrywkowa”