„Wiedeńska krew” Johanna Straussa

16.02.2018 godz. 18.00wiedKrew

Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają wspaniałe głosy i cudowna muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.

Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem.

Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina, która wraca do domu. On tymczasem umawia się z kolejną młodą damą. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.

W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.:
Jarosław Wewióra,wiedKre2 Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Anna Ciereszko, Zofia Garganisz, Chaoran Zuo, Maciej Ogórkiewicz, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Anna Jakiesz-Błasiak, Piotr Rybak, Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Libretto: Victor Léon i Leo Stein Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur
Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
Choreografia: Anna Siwczyk
Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Kostiumy: Dorota Wewióra
Akompaniator: Rafał Gudyka Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska Produkcja: Jarosław Wewióra Sponsorzy spektaklu premierowego: Bricoman, M.B. Sokół, Tkaniny P.P. Zenitex.

Bilety: 50 PLN dostępne w Salonie Muzycznym ul. Młyńska 7
w Katowicach tel. (32) 206 – 96 – 64  czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-14:00 oraz on-line na www.artecreatura.art.pl, tel. 795 – 350 – 773. Pod tym nr można uzyskać także informacje o biletach grupowych i o samym wydarzeniu.