Beltaine&Glendalough muzyka i taniec

18.12.2017 o godz. 18:00beltaine

Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny neofolkowej. Charakterystyczne brzmienie Beltaine jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o odmiennych doświadczeniach muzycznych. Dla siedmiu muzyków ze Śląska główna inspiracja to szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale we własnym, unikalnym spojrzeniu. Eksperymentując ze współczesnymi brzmieniami i romansując z elektroniką, zespół intryguje nowatorskim odniesieniem do muzyki celtyckiej.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.
___
Glendalough – łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.
___

Bilety na:beltaine2
https://www.kupbilecik.pl/impreza-23425-beltaineampglendalough..muzyka.i.taniec.katowice.html
Cena: 40 PLN                 Czas trwania: 120 min.

Więcej na: www.muzykaitaniec.beltaine.pl

___
LIVE:
https://www.youtube.com/watch?v=e1lXDPAn5mo