Nowe formy zajęć muzycznych

MUZYCZNE PRZEDSZKOLE

zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat, które nie uczęszczają do przedszkola i chcą rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. W spokojny i rzetelny sposób nauczyciel może rozeznać muzyczne zdolności dziecka i przy okazji przygotować do egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej.
Na zajęciach śpiewamy, gramy na instrumentach dziecięcych, poruszamy się do muzyki, słuchamy i dobrze się bawimy. Do dyspozycji dzieci jest wiele instrumentów perkusyjnych, keyboard, pianino, flety proste i melodyka.

Zajęcia odbywają się we środy i piątki od godz. 10.00 do 11.30 w sali 316 na III piętrze

MUZYKA TO TEŻ NAUKA – zajęcia dla przyszłych melomanów.

Zajęcia adresowane do młodzieży mającej ambicje głębszego poznania muzyki klasycznej w aspekcie teoretycznym, historycznym i wykonawczym. Nabyta wiedza pozwoli lepiej zrozumieć muzykę i dzięki temu dokonywać właściwych wyborów w zakresie tworzenia swojej biblioteki muzycznej. Słuchanie dzieł różnych kompozytorów, różnych epok oraz trudna sztuka wypowiadania się o muzyce nie będzie już problemem.
Znajdziesz odpowiedź na takie pytania jak: co to jest tempo, dynamika, artykulacja, harmonia, polifonia, interwał, gama, skala, intonacja, partytura…..? Poznasz muzykę różnych epok od średniowiecza do współczesności z nagrań najwybitniejszych wykonawców, ale także na żywo w sali filharmonii lub NOSPR-u.
Nauka wzbogacona jest również elementami wykonawstwa muzycznego: śpiewu i gry na instrumentach w podstawowym zakresie, aby tylko móc zanucić lub zagrać swoją ulubioną melodię.

Zajęcia odbywają się we wtorki od godz. 17.15 do 18.45 w sali 316 na III piętrze.