Taniec – Ślązaczek

Film promocyjny naszego Ślązaczka:

Ślązaczek gr. początkująca (zajęcia stałe)

Agnieszka Klimas – kontakt do nauczyciela agnieszka.klimas@pm.katowice.pl

Zajęcia dedykowane są dzieciom dopiero rozpoczynającym swą przygodę z tańcem. Tematyka zajęć obejmuje ćwiczenia z rytmiki i plastyki ruchu, ćwiczenia baletowe oraz zapoznanie z różnorodnością polskiego folkloru. Repertuar „Ślązaczka” obejmuje pieśni i tańce regionów Polski południowej i centralnej, ujęte w formę suit regionalnych, wykorzystujących naturalne rekwizyty, kostiumy i elementy obrzędów ludowych.

Balet: Technika tańca klasycznego na poziomie początkującym – zajęcia obowiązkowe dla dzieci uczęszczających do zespołu Ślązaczek gr. początkująca.

Śpiew: Rozwijanie umiejetnosci wokalnych, śpiewu ludowego, solo i zespołowo. Rozwijanie zamiłowania do folkloru i uczestnictwa w nim poprzez śpiew.

Planowany termin i miejsce prowadzenia zajęć: poniedziałek 15:30 – 16:15 (307), środa 15:45 – 16:30 (318), piątek 13:15 – 14:45 (307); balet: środa 16:30 – 17:15 (318)

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 5 do 9 lat (roczniki 20112015) – jeśli kandydat jest w innym wieku to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy.

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowej https://zapisy.pm.katowice.pl/ – w systemie rekrutacji wybierz „interdyscyplinarne”, a następnie „Ślązaczek gr. początkująca

  

Ślązaczek gr. młodsza (zajęcia stałe)

Agnieszka Klimas – kontakt do nauczyciela agnieszka.klimas@pm.katowice.pl

Zajęcia dla dzieci kontynuujących naukę w zespole lub dla dzieci tańczących wcześniej w innych grupach. Tematyka zajęć obejmuje ćwiczenia z rytmiki i plastyki ruchu, ćwiczenia baletowe, zapoznanie z różnorodnością polskiego folkloru. Repertuar „Ślązaczka” obejmuje pieśni i tańce regionów Polski południowej i centralnej, ujęte w formę suit regionalnych, wykorzystujących naturalne rekwizyty, kostiumy i elementy obrzędów ludowych.

Balet: Technika tańca klasycznego – zajęcia obowiązkowe dla dzieci uczęszczających do zespołu Ślązaczek gr. młodsza.

Śpiew: Rozwijanie umiejętności wokalnych, śpiewu ludowego, solo i zespołowo. Rozwijanie zamiłowania do folkloru i uczestnictwa w nim poprzez śpiew.

Planowany termin i miejsce prowadzenia zajęć: poniedziałek 16:20 – 17:50 (307), środa 16:35 – 18:05 (307); balet: środa 18:10 – 18:55 (318); śpiew: poniedziałek 17:55 – 18:40 (314)

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 7 do 12 lat (roczniki 20082013) – jeśli kandydat jest w innym wieku to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy.

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowej https://zapisy.pm.katowice.pl/ – w systemie rekrutacji wybierz „interdyscyplinarne”, a następnie „Ślązaczek gr. młodsza

  

Ślązaczek gr. starsza (zajęcia stałe)

Agnieszka Klimas – kontakt do nauczyciela agnieszka.klimas@pm.katowice.pl

Zajęcia dla młodzieży kontynuującej naukę w zespole lub dla młodzieży tańczącej wcześniej w innych grupach. Tematyka zajęć obejmuje ćwiczenia z rytmiki i plastyki ruchu, ćwiczenia baletowe, zapoznanie z różnorodnością polskiego folkloru. Repertuar „Ślązaczka” obejmuje pieśni i tańce regionów Polski południowej i centralnej, ujęte w formę suit regionalnych, wykorzystujących naturalne rekwizyty, kostiumy i elementy obrzędów ludowych.

Balet: Technika tańca klasycznego – zajęcia obowiązkowe dla dzieci uczęszczających do zespołu Ślązaczek gr. starsza.

Śpiew: Rozwijanie umiejętności wokalnych, śpiewu ludowego, solo i zespołowo. Rozwijanie zamiłowania do folkloru i uczestnictwa w nim poprzez śpiew.

Planowany termin i miejsce prowadzenia zajęć: poniedziałek 18:00 – 19:30 (307), środa 18:10 – 19:40 (307); balet: środa 17:20 – 18:05 (318); śpiew: poniedziałek 18:45 – 20:15 (314)

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 13 do 25 lat (roczniki 19952007) – jeśli kandydat jest w innym wieku to system rekrutacyjny nie pozwoli na zapisanie kandydata do grupy.

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez system rekrutacji na naszej stronie internetowej https://zapisy.pm.katowice.pl/ – w systemie rekrutacji wybierz „interdyscyplinarne”, a następnie „Ślązaczek gr. starsza