Spotkanie z Marcinem Matychem – znanym jako Dr Nerwica.

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY (doc)                                FORULARZ  ZGŁOSZENIOWY (pdf)

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższychna spotkanie z terapeutą, lekarzem – Marcinem Matychem – znanym jako Dr Nerwica. 

Tegoroczne spotkanie dedykowane jest młodzieży w wieku 15+.

Odbędzie się 12 maja 2023 r. o godzinie 11:00 (czas trwania to około 3 h zegarowe) skierowane jest do grup zorganizowanych. 

Podczas spotkania będziemy rozmawiali, jak żyć i radzić sobie z lękiem.

Ważne!

Prosimy o rejestrowanie się poprzez formularz dostępny w linku https://forms.office.com/e/pUa9Va7s4J

W zgłoszeniu prosimy podać łączna ilość uczestników (nauczyciel + uczniowie).  Jednocześnie załączamy deklarację uczestnictwa w zajęciach okazjonalnych, którą prosimy dostarczyć do nas zwrotnie na maila lub dostarczyć wydrukowaną w dniu wydarzenia.    

Wypełnienie formularza NIE jest jednoznaczne z zapisem na spotkanie. Prosimy oczekiwać na maila zwrotnego.

Możemy pomóc sobie i naszym podopiecznym lepiej żyć.

Dręczące obawy, niepokój, zdenerwowanie, czasem paniczne przerażenie, które biorą się znikąd. Serce bije mocniej, dłonie się pocą i drżą, brakuje tchu. Tak objawia się lęk. To emocja, która kiedyś pozwalała nam przetrwać w trudnych warunkach. Wysyłała sygnał – uciekaj albo walcz. Dziś często sprawia, że życie staje się nie do zniesienia. Czy lęk można oswoić? Jak to zrobić? – odpowiedzi szukamy razem z dr Marcinem Matychem – terapeutą, lekarzem, autorem książki „Jak żyć z lękiem”.

Zaburzenia lękowe u dzieci i młodzieży należą do kategorii zaburzeń emocjonalnych i stanowią drugą najszerszą grupę zaburzeń okresu rozwojowego, poza zaburzeniami o charakterze destrukcyjnym takimi, jak: ADHD, ADD, zaburzenia zachowania i zaburzenia opozycyjno-buntownicze. Według różnych danych zaburzenia lękowe dotyczą około 8% populacji nastolatków. Charakterystyczne dla zaburzeń lękowych jest to, że większość z nich, po zastosowaniu odpowiedniego leczenia i/lub terapii psychologicznej mija bezpowrotnie.

 
Zachęcamy do zapoznania się dodatkowymi materiałami związanymi z tematem spotkania: