Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Konin 30.04-05.05.2018

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w tym roku odbyły się w Koninie. Pierwszego dnia na planszach szermierczych zaprezentowali się szabliści.
Zawodnicy Pałacu Młodzieży Szymon Hryciuk oraz Krzysztof Kajor zajęli odpowiednio 7 i 15 miejsce.

Następnego dnia drużyna naszych szablistów w składzie Szymon Hryciuk, Krzysztof Kajor, Kacper Zając i Kacper Kubica wywalczyła 5 miejsce, wygrywając w decydującym starciu z ZKS Sosnowiec 45:34. Medal był na wyciągnięcie ręki, niestety mecz o strefę medalową przegraliśmy jednym trafieniem z ekipą gospodarzy.

Na turnieju swój dzień mieli również przedstawiciele broni kolnej jaką jest szpada.
W zawodach indywidualnym dziewcząt nasz klub reprezentowały Emilia Jaroszek i Natalia Rakoczy.
Dziewczęta zajęły odpowiednio 19 oraz 21 lokatę.
W turnieju drużynowym wraz z Aleksandrą Jaroszek i Magdaleną Piątek nasze zawodniczki po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach zajęły 10 miejsce.