XIII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w XIII edycji Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich województwa śląskiego. Naszym celem jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych. Pragniemy propagować kulturę języka polskiego wśród młodzieży oraz umożliwiać im prezentowanie się w tym zakresie poza macierzystą szkołą.

  • Pierwszy etap konkursu odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godzinie 10.00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26) – rejestracja drużyn już od godziny 9:00

WYNIKI PIERWSEGO ETAPU

Szanowni Państwo,mamy przyjemność poinformować, że do finału XIII Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN – zakwalifikowały się następujące drużyny:

1. II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku – drużyna w składzie: Julia Jureczka, Maja Kisiel.

2. I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie – drużyna w składzie: Milena Szymak, Justyna Rygał.

3. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Twardowskiego w Zabrzu – drużyna w składzie: Adrianna Lekki, Łukasz Sobczyk.

4. I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego w Tychach – drużyna w składzie: Natalia Franecka, Karolina Radzik.

5. I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu – drużyna w składzie Katarzyna Śleziak, Weronika Kasprzyk.

6. III Liceum Ogólnokształcące im. S. Batorego w Chorzowie – drużyna w składzie: Justyna Czupryńska, Gabriela Krawczyk.

Najlepiej dyktando napisał:

Kajetan Watoła z IV Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Bytomiu.

Serdecznie zapraszamy Kajetana w dniu 12 grudniu 2023 r. o godzinie 10:00 po odbiór nagrody specjalnej.

UWAGA!

Zmiana terminu finału:
Konkurs odbędzie się 14 grudnia 2023 r. o godzinie 10:00 (sala koncertowa – nr 303, III piętro).

Na finałową rozgrywkę, która pozwoli wyłonić zwycięzców zapraszamy 12 grudnia 2023, godz. 10:00 do sali koncertowej (nr 303, III piętro) Pałacu Młodzieży w Katowicach. (ul. Mikołowska 26). Przewidywany czas trwania potyczek to ok. 2 godziny zegarowe.

Jednocześnie informujemy, że z drużyną może przyjechać grupa kibiców z pomponami, transparentami etc. (około 10-15 osób). Jeśli zdecydujecie się Państwo na tę opcję to prosimy o informację najpóźniej do poniedziałku 11 grudnia 2023 r. (z podaniem dokładnej liczby kibiców) – na adres mailowy: barbara.sowa@pm.katowice.pl

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim drużynom oraz składamy wyrazy uznania dla Nauczycieli przygotowujących młodzież do konkursu.