Konkurs czytelniczo-plastyczny

Pracownia Edukacji Czytelniczej Pałacu Młodzieży w Katowicach w listopadzie br. zaprosiła dzieci za pośrednictwem Rodziców i Nauczycieli do udziału w VI edycji konkursu czytelniczo-plastycznego.

W tym roku dzieci poproszone zostały o wykonanie ilustracji do jednego wybranego opowiadania z książki Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej „Moje prawa. Ważna sprawa” lub wiersza Janusza Korczaka „Prawa Dziecka”.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były

PRAWA DZIECKA

W konkursie zarejestrowano 148 prac. Wszystkie były niezwykle ciekawe, dlatego wybór był bardzo, bardzo trudny. Podczas oceniania prac Jury brało pod uwagę następujące kryteria:

 

– technikę wykonanej pracy

– oryginalność, pomysłowość, estetykę

– zaangażowanie i wysiłek

– zgodność pracy konkursowej z tematem konkursu.

Po burzliwych obradach ostatecznie 23 listopada 2018 roku Jury wybrało laureatów trzech pierwszych miejsc, trzech wyróżnień i jednego wyróżnienia specjalnego . Autorka jednej z prac nie spełniła wymogów formalnych, jednak jej autentyczność i radość jaką ukazała poprzez swój rysunek nie pozostawiła Jury obojętnych :).

I miejsce – Michał Szpak – 6 lat

II miejsce – Viktoria Kassijeva – 5 lat

III miejsce – Antoni Grobara – 5 lat

Prace wyróżnione:

Martyna Czauderna – 5 lat

Hanna Kołakowska – 5 lat

Kacper Szczęsny – 6 lat

Wyróżnienie specjalne:

Małgorzata Tompalska – 4 lata

Wręczenie nagród odbędzie się 3 grudnia 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 17,00.
Na laureatów czekamy w Czytelni dziecięcej
Pracowni Edukacji Czytelniczej Pałacu Młodzieży w Katowicach
s. 109 .

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a przyjaciół Pałacu Młodzieży zapraszamy na wernisaż prac konkursowych, który zorganizujemy w styczniu 2019 roku na terenie Pałacu Młodzieży w Katowicach.