„Byki i byczki – czyli językowe potyczki”

„Byki i byczki – czyli językowe potyczki”

 

Szanowni Państwo,

Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej oraz Pracownia Lingwistyczna Pałacu Młodzieży w Katowicach zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Byki i byczki – czyli językowe potyczki”.

Konkurs adresowany jest do uczniów z klas V i VI szkół podstawowych województwa śląskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych.

Pierwszy etap konkursu (dyktando i test językowy) odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26).

Etap drugi (potyczki językowe/finał) 25 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w sali marmurowej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wyniki pierwszego etapu ogłosimy 18 kwietnia 2018 r.. na stronie internetowej Pałacu Młodzieży w zakładce Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej w zakładce Konkursy oraz na facebookowym profilu biblioteki Pałacu Młodzieży.

Serdecznie zapraszamy zespół dwuosobowy reprezentujący szkołę do udziału w konkursie.

Wszelkie niezbędne informacje załączone zostały w regulaminie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 28 marca 2018 r.. na adres biblioteka.pm@gmail.com

UWAGA!!!

Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest dostarczyć organizatorom (można w dniu konkursu) wypełnione przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenia zgody dołączone do formularza zgłoszeniowego. Jest to warunek uczestnictwa w konkursie„Byki i byczki – czyli językowe potyczki”

formularz_zloszenia

Regulamin_Byki_i_byczki_2018 (1)

Zgoda_opiekuna_prawnego (1)