VIII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

VIII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny” pod patronatem Komisji Dydaktycznej Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wyłonimy Koneserów Polszczyzny zarówno wśród gimnazjalistów, jak i wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszym celem jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 14 listopada 2016 r. o godzinie 10.00 w sali audiowizualnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26, parter).

Etap drugi 29 listopada 2016 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wyniki pierwszego etapu ogłosimy 22.11.2016 r. na stronie internetowej Pałacu Młodzieży w zakładce Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej w zakładce Konkursy.

Serdecznie zapraszamy drużynę dwuosobową reprezentującą szkołę do udziału w konkursie.

Wszelkie niezbędne informacje załączone zostały w regulaminie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9.11.2016 r. na adres wkkp.konkurs@gmail.com

UWAGA!!!

Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest dostarczyć organizatorom wypełnione przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenia zgody dołączone do formularza zgłoszeniowego. Jest to warunek uczestnictwa we Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny.

Formularz zgłoszenia

Regulamin VIII WKKP 2016/2017

Zgoda opiekuna prawnego.

Do pobrania:

Dyktando

Test