Były uczestnik zajęć dziennikarskich, laureat Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż – Łukasz Stec wydał książkę pt. „Psychoanioł w Dublinie”.

Były uczestnik zajęć dziennikarskich, laureat Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż – Łukasz Stec wydał książkę pt. „Psychoanioł w Dublinie”.

„Psychoanioł” to zwycięzca plebiscytu na ulubioną polską powieść. Recenzja książki : „Fani miksów gatunkowych również będą powieścią Steca usatysfakcjonowani, bowiem mamy tu nieco kryminału, sporo fantastyki, wątki romantyczne (z tymi w kociej wersji włącznie) i groteskę. Wszystko to razem podane jest w humorystycznej formie, która idealnie to wszystko łączy i sprawia, że żal rozstać się z książką”

Jak mówi autor: „Psychoanioł w Dublinie” to opowieść bardzo dynamiczna, a do tego najbliżej jej do komedii. Dublin zdecydowanie do tego pasuje. To miasto pełne energii, spontaniczne, gościnne, ale czasami również trochę melancholijne. Tylko tu mógł „zniebozstąpić” anioł-nicpoń mający sztuczne skrzydła, palący papierosy, pijący piwo i zabawiający się na wyścigach konnych. Sam mieszkałem w Dublinie przez rok, a miasto dosyć szybko stało się jednym z moich ulubionych miejsc, głównie dzięki jego mieszkańcom, ale też dzięki niesamowitym przedmieściom położonym wzdłuż linii brzegowej morza. Chociaż, czy to miało aż taki wpływ na umiejscowienie akcji w Dublinie? Ten prawdziwy powód jest zupełnie inny. Został szczegółowo opisany w książce, na samym jej końcu…

Rocznik 1982, autor zbioru opowiadań „Bimber”; publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przeglądzie”, „Kulturze” i „Pograniczach”. Mieszkał w Katowicach, Bytomiu, Dublinie, Wrocławiu, Five Oak Green, Las Palmas de Gran Canaria, Krakowie, obecnie w Warszawie.