KONKURSY

VIII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny” pod patronatem Komisji Dydaktycznej Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wyłonimy Koneserów Polszczyzny zarówno wśród gimnazjalistów, jak i wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszym celem jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 14 listopada 2016 r. o godzinie 10.00 w sali audiowizualnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26, parter).

Etap drugi 29 listopada 2016 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wyniki pierwszego etapu ogłosimy 22.11.2016 r. na stronie internetowej Pałacu Młodzieży w zakładce Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej w zakładce Konkursy.

Serdecznie zapraszamy drużynę dwuosobową reprezentującą szkołę do udziału w konkursie.

Wszelkie niezbędne informacje załączone zostały w regulaminie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9.11.2016 r. na adres wkkp.konkurs@gmail.com

UWAGA!!!

Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest dostarczyć organizatorom wypełnione przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenia zgody dołączone do formularza zgłoszeniowego. Jest to warunek uczestnictwa we Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny.

Formularz zgłoszenia

Regulamin VIII WKKP 2016/2017

Zgoda opiekuna prawnego.

Do pobrania:

Dyktando

Test 

WYNIKI

XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

„Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” 2016


 Nagroda Rektora ASP                                                                   

 ZOFIA SZCZYGIEŁ             l. 11              Klub Pastel Zabrze

NAGRODY:  

1.  LENA LISIK   l. 9;   Klub Pastel  Zabrze

2. ANTONINA GŁUCH  l. 10;  Studio „mARTa” Gliwice

3. IGOR BISZKOWIECKI  l. 6;  Przedszk.. Niepubl. „Pałacyk” Katowice

4. MACIEJ KOS   l. 11;       Szk. Podst. w Dobkowicach

5.  ANNA KARDASZEWICZ   l. 12;   Klub Pastel Zabrze

6. ALEKSANDRA ZAPAŁA   l. 9;    MDK Kielce

7. KINGA FILA  l. 6;  Pałac Młodzieży Katowice

8. STANISŁAW OGŁÓDEK  l. 7;  Pałac Młodzieży Katowice

9. MATYLDA TOMKIEWICZ  l. 6;     Klub Pastel Zabrze

10. PATRYCJA ZAWISZA  l. 7;     MDK Świdnica

11. GABRIELA CZERWIEC   l. 7;      MDK Kielce

12. KAJETAN LEŚNIAK  l. 5;  Pałac Młodzieży Katowice

13. WIKTORIA JEDZINA   l. 6;       Klub Pastel  Zabrze

14. MAGDALENA JERMAK   l. 7;   Studio ACM  Gliwice

15. HANNA JAKSIK  l. 5;  Pałac Młodzieży Katowice

16. DANIEL BUKO  l. 11;   Szk. Podst. Nr 10 w Rzeszowie

17. KRYSTIAN STOLORZ  l. 5;   Przedszk.. Niepubl. „Pałacyk” Katowice

18. MARTYNA SZCZEPKA  l. 7;  MDK Kielce

19. JAN RUMPFELT  l.  6;  FORMART Katowice

20. HANNA JAKSIK   l. 5;      Pałac Młodzieży Katowice

21. GABRIELA ŁUKASIK  l. 8;  MDK Częstochowa

22. HANIA CUNNINGHAM  l. 4;   Pałac Młodzieży Katowice

23. FILIP MACHAJ  l. 4; Pałac Młodzieży Katowice

24. AMELIA LIS   l. 6;  MDK Krasnystaw

25. TOMIR HABRASZEWSKI    l. 5;    Pałac Młodzieży Katowice

26. ZOFIA MOSIEJ  l. 6;    Przedszk.. Niepubl. „Pałacyk” Katowice

27. KACPER SZOPA  l. 9;   FORMART Katowice

28. MATEUSZ KISZKA   l. 7;  MGOKiS w Dobczycach

29. SZYMON BIELA   l. 6;  Pałac Młodzieży Katowice

30. MARLENA PETRIDI   l. 5;  Pałac Młodzieży Katowice

31. ZOFIA SMYŁA   l. 5;  SCK Pracownia Plastyczna „Okienko”

32. ANTONINA OLESZCZUK   l. 12;   MDK Krasnystaw

33. NATALIA BURY   l. 6;  Pałac Młodzieży Katowice

34. VANESSA POŁOCH   l. 5;  Pałac Młodzieży Katowice

35. WIKTOR MARQUARDT   l. 6;   Przedszk.. Niepubl. „Pałacyk” Katowice

36. IGA JAGIEŁŁO-SIURMICKA   l. 9;  Pałac Młodzieży Łódź

37. PIOTR ŻAK    l. 6;     Przedszk.. Niepubl. „Pałacyk” Katowice

38. JULIA GRAJNER     l. 7;  FORMART Katowice

39. PIOTR SOBCZYK     l. 6;    Pałac Młodzieży Katowice

40. POLA DRÖGE     l. 5;  Przedszkole Niepubl. „Pałacyk”

 

WYRÓŻNIENIA HONOROWE  (kwalifikacja do wystawy)

1. WIKTORIA MALEWSKA   l . 12      Szkółka Plast. „Za Drzwiami” Gliwice

2. AGATA KOLKA       l. 13     Szkółka Plast. „Za Drzwiami”   Gliwice

3. HANNA SIERADZKA   l.  10       MDK Lublin

4. NIKODEM GAWRON   l. 5       SCH Pracownia Plast.  „Okienko”

5. OLIWIA KRAWCZYK  l.  12    SCH Pracownia Plast.  „Okienko”

6. OLAF PATRYAS       l.  11       Formart  Katowice

7. JAN RODZIEWICZ   l. 10       Formart  Katowice

8. BŁAŻEJ JAMROZIK    l.10    Formart  Katowice

9. NATALIA POLOK     l.  8        Formart  Katowice

10. MARIA KRASZKIEWICZ   l.11      Pastel Zabrze

11. MARTYNA SAMOCIUK    l.  8      Pastel Zabrze

12. MAGDALENA KACZMAREK l.  9     Pastel Zabrze

13. KAROLINA KĘPKA   l. 11     Pastel Zabrze

14. LENA AUGUSTYN  l. 8      Pastel Zabrze

15. ALEKSANDRA STRAŻ    l. 7      Pastel Zabrze

16. HANNA PŁONECZKA     l.  8      Pastel Zabrze

17. AURELIA GRABOWSKA l. 12     Pastel Zabrze

18. MARIA ŁUKASZCZYK   l.  9      Pastel Zabrze

19. MARCIN CHMIELEWSKI  l. 13    Pałac Młodzieży Warszawa

20. MAJA KUNKOWSKA     l.  9     Pałac Młodzieży Warszawa

21. ALEKSANDRA SYNOWIEC   l. 12     Pałac Młodzieży Warszawa

22. NATALIA CHRÓSZCZ   l.  9     MDK Rybnik   Pracownia GIR-a

23. PAULINA MOTYKA  l.  9     MDK Rybnik  Pracownia GIR-a

24. JULIA MILCZAREK    l.  11  MDK Rybnik    Pracownia GIR-a

25. TOBIASZ GANOBIS      l. 6   MDK Rybnik    Pracownia Walor

26. MAŁGORZATA SZKULIK   l. 12   MDK Rybnik   Pracownia Walor

27. NATALIA BARANOWSKA   l.  11    MDK Kielce

28. KAROLINA KRZYSZTOFIK   l.  7     MDK Kielce

29. KAMILA KWIECIEŃ     l.  10    MDK Kielce

30. KLAUDIA PAŁYS    l. 7     MDK Kielce

31. LENA FUTYMA    l.  9      MDK Biłgoraj

32. MAGDALENA DUDEK  l.  6    Ekologiczne Przedszkole Niepubl. Wrocław

33. ALA OLEJNICZAK    l.  6        Przedszkole Nr 121 Wrocław

34. MAX TAJAK     l. 7      MDK Gorlice

35. ALEKSANDRA JURASZEK   l. 10    MDK Tychy

36. MATEUSZ GRZYBEK  l.  7      MDK Tychy

37. NATASZA MARSZAŁEK  l.  6    MDK Tychy

38. ALEKSANDRA TORENC    l. 12    SP Nr 2 Biała Podlaska

39. IZABELA WEREMKO     l. 5      MDK Krasnystaw

40. MARTA NAPIONTEK    l.  9     Pałac Młodzieży PCE  Szczecin

41. BARBARA HERISZ   l. 13    MDK Nr 1 Bytom

42. KATARZYNA BARAN l. 12   SP w Dobkowicach

43. EWA ŚRUTEK     l. 11     Pałac Młodzieży Katowice

44. VERONICA BRIGNONE  l.  9       Pałac Młodzieży Katowice

45. MICHAŁ GNAJDA     l. 7       Pałac Młodzieży Katowice

46. ANNA SIKORA  l.  9       Pałac Młodzieży Katowice

47. KINGA FILA  (2 PRACE)   l.  6    Pałac Młodzieży Katowice

48. NATALIA BURY   l.  6     Pałac Młodzieży Katowice

49. MICHALINA LICHOŃ  l. 10    Pałac Młodzieży Katowice

50. HANIA CUNNINGHAM    l. 4   Pałac Młodzieży Katowice

51. SZYMON BIELA      l. 5   Pałac Młodzieży Katowice

52. STANISŁAW OGŁÓDEK  l. 7   Pałac Młodzieży Katowice

53. MICHAŁ GNAJDA   l.  7   Pałac Młodzieży Katowice

54. IDA BOŻEK   l.  6   Pałac Młodzieży Katowice

55. KAJETAN WOŹNIAK  l.  6     Pałac Młodzieży Katowice

56. TOMIR HABRASZEWSKI   l. 5   Pałac Młodzieży Katowice

57. KAROL NOWROTEK    l. 5   Pałac Młodzieży Katowice

58. NATALIA KĘPIŃSKA  L. 7 Pałac Młodzieży Katowice

59. JAŚ MAY-MAJEWSKI    l. 4     Przedszkole Niepubl. Pałacyk