e-BIBLIOTEKA

„Byki i byczki – czyli językowe potyczki” – konkurs językowy dla szkół podstawowych

Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży
w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie
"Byki i byczki – czyli językowe potyczki".

Konkurs adresowany jest do uczniów z klas V i VI szkół podstawowych.

Naszym celem jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem
ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 1 kwietnia 2016 r. o godzinie 10.00
w sali audiowizualnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26, parter).
Etap drugi 20 kwietnia 2016 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej
Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Wyniki pierwszego etapu ogłosimy 12 kwietnia 2016 r.
na stronie internetowej Pałacu Młodzieży w zakładce
Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej w zakładce Konkursy.

Serdecznie zapraszamy jeden zespół dwuosobowy reprezentujący szkołę do udziału
w konkursie.

Wszelkie niezbędne informacje załączone zostały w regulaminie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 29 marca 2016 r. na adres
biblioteka.pm@gmail.com

 Do pobrania:

Formularz zgłoszenia 

Regulamin

Zgoda opiekuna prawnego 

 


		

Godziny otwarcia biblioteki w czasie ferii

W okresie ferii  biblioteka będzie czynna od 9.00 do 13.00

Wyniki VII Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny

Szkoły ponadgimnazjalne:
I MIEJSCE I TYTUŁ MŁODZIEŻOWEGO KONESERA POLSZCZYZNY OTRZYMUJE II LO w Jaworznie: Joanna Wiorek, Zuzanna Nowak
II MIEJSCE – I LO w Częstochowie: Zorika Kołodziejczyk, Małgorzata Mróz
III MIEJSCE – III LO w Jaworznie: Dominika Mocek, Marcin Mistarz

Gimnazjum:

I MIEJSCE I TYTUŁ MŁODZIEŻOWEGO KONESERA POLSZCZYZNY – Katolickie Gimnazjum z Zabrza: Martyna Czampiel, Wiktoria Wawrzyńczyk
II MIEJSCE – Gimnazjum nr 9 w Rudzie Śl.: Piotr Rajnisz, Michał Błaszczyk
III MIEJSCE – Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śl.: Paulina Gwardiak, Michał Majnusz

Ponadto chcemy wyróżnić:

Najlepiej napisane dyktando:

Przemysław Rogala – V LO w Dąbrowie Górniczej (9 błędów)

Zorika Kołodziejczyk – I LO w Częstochowie (9 błędów)

Najlepiej napisany test:

Koczy Katarzyna – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie (7 błędów)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału :)