Ośrodek Informacji Młodzieżowej

Wieczór z duchami

Lubisz się bać? Niestraszne Ci duchy, zjawy i tajemnicze zjawiska?
Jeśli tak to czekamy na Ciebie!
Biblioteka Pałacu Młodzieży zaprasza uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej na imprezę pod hasłem „Wieczór z duchami”.

Zapisy przyjmujemy do 16 lutego. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń (liczba miejsc ograniczona). Warunkiem udziału dzieci jest wypełniony przez rodzica/opiekuna formularz zgody na uczestnictwo (dostępny w bibliotece Pałacu Młodzieży).

Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 251-64-31 wew. 1212 lub 1209 bądź osobiście w bibliotece (sala 109 1. piętro)

Europejski Tydzień Młodzieży 27.04-10.05.2015 r. Moc wydarzeń!

Zapraszamy do udziału w tegorocznym Europejskim Tygodniu Młodzieży. Europejski Tydzień Młodzieży, organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej, to szansa dla młodych osób na zaprezentowanie swoich poglądów. Tegoroczna siódma już edycja ETM odbywa się w całej Europie od 27 kwietnia do 10 maja 2015 roku. Celem Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest sprawienie, by głos młodzieży w sprawach dla niej istotnych był słyszalny na różnych poziomach – lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim.
Z przyjemnością informujemy, że warsztaty pt. “Na biało – czyli jak legalnie pracować w Europie” prowadzone przez Regionalnego Konsultanta Sieci Eurodesk Polska zostały objęte patronatem Europejskiego Tygodnia Młodzieży. „Gdzie szukać informacji o podejmowaniu pracy za granicą? Co muszę wiedzieć przed wyjazdem za granicę na te i inne pytania związane z mobilnością zawodową w Europie odpowiemy podczas eurolekcji, która odbędzie 30 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach.
Europejski Tydzień Młodzieży to moc wydarzeń: seminaria, spotkania informacyjne, warsztaty, debaty. 5 maja w Gdańsku spotka się ponad 400 młodych liderów społeczności lokalnych, by wyrazić swoje zdanie i skonfrontować je z opiniami osób mających wpływ na kształtowanie ich przyszłości.

Wszystkie informacje dotyczące Europejskiego Tygodnia Młodzieży można znaleźć na polskiej stronie ETM: http://erasmusplus.org.pl/etm/ oraz na specjalnej części Europejskiego Portalu Młodzieżowego: youthweek.eu

http://www.frse.org.pl/

 


Ośrodek Informacji Młodzieżowej-strona www

Jeśli masz pytanie, problem lub chcesz się z nami podzielić jakąś informacją,
skontaktuj się z nami.  Pracujemy codziennie, od poniedziałku do piątku.
Możesz do nas zadzwonić: (32) 251-64-31, wew. 1219,
wysłać e-maila na adres oim@pm.katowice.pl
Zapraszamy na naszą stronę – tam znajdziesz więcej informacji.