Ośrodek Informacji Młodzieżowej

Konkurs w ramach obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego

Komisja Europejska ogłosiła konkurs, w którym zaprasza do dzielenia się zdjęciami przedstawiającymi tradycje świąteczne i noworoczne poszczególnych europejskich regionów.
Fotografie mogą przedstawiać świąteczne potrawy, zwyczaje kultywowane w waszych domach albo charakterystyczne dla regionów, z których pochodzicie krajobrazy w zimowej odsłonie. Ale tak naprawdę możliwości są nieograniczone. Dziedzictwo kulturowe to przecież znacznie szersze pojęcie!

Aby wziąć udział w konkursie należy zamieścić fotografię na Instagramie (pamiętając o publicznych ustawieniach posta), opatrzyć ją hasztagiem #EuropeForCulture oraz otagować w niej Komisję Europejską (@europeancommission). Post musi również zawierać informację o tym, co jest na zdjęciu oraz co sprawiło, że autor zdecydował się przedstawić właśnie ten emelent tradycji.

W konkursie wezmą udział posty opublikowane najpóźniej 15 stycznia 2018.

Więcej informacji o konkursie na stronie Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl/aktualnosci/konkursy/europeforculture-konkurs-instagramowy%20

Ośrodek Informacji Młodzieżowej

Specjalizujemy się w informacji młodzieżowej. Udzielamy bezpłatnych konsultacji młodzieży w wieku 13-30 lat z takich dziedzin jak nauka, praca, czas wolny, zdrowie, wolontariat.

Gdzie możesz nas znaleźć?

Pałac Młodzieży, Pracownia Edukacji Regionalnej i Obywatelskiej,  I piętro, sala nr 109, 119, 111.

Telefon kontaktowy: 32 2516-431 wew. 1209,1219.

Zapraszamy!

 

 

Badaczu! Naukowcu! Studencie! Przekonaj zwykłego zjadacza chleba do swojej idei. Masz na to trzy minuty.

Do 29 stycznia 2018 naukowcy mogą zgłaszać się do udziału w 7. edycji międzynarodowego konkursu FameLab Poland, którego celem jest popularyzowanie nauki.

FameLab odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie. W Polsce jak dotąd odbyło się 6 edycji konkusu. Łącznie wzięło w nich udział prawie 500 naukowców. Celem konkursu jest zachęcenie badaczy – naturalnych rzeczników nauki – do przybliżania szerszej publiczności zagadnień, którymi zajmują się w swojej pracy. Famelaberzy staną przed jury i publicznością i dostaną trzy minuty, aby przekonać ich do swoich idei.

W konkursie mogą brać udział badacze i studenci, którzy ukończyli 23 lata. Organizatorem FameLab Polska jest Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji oraz harmonogram konkursu znajduje się na stronie organizatora.

Źródło: http://www.eurodesk.pl/aktualnosci/konkursy/naukowcy-na-start