Ośrodek Informacji Młodzieżowej

Ośrodek Informacji Młodzieżowej

Specjalizujemy się w informacji młodzieżowej. Udzielamy bezpłatnych konsultacji młodzieży w wieku 13-30 lat z takich dziedzin jak nauka, praca, czas wolny, zdrowie, wolontariat.

Gdzie możesz nas znaleźć?

Pałac Młodzieży, Pracownia Edukacji Regionalnej i Obywatelskiej,  I piętro, sala nr 109, 119, 111.

Telefon kontaktowy: 32 2516-431 wew. 1209,1219.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczór z duchami

Lubisz się bać? Niestraszne Ci duchy, zjawy i tajemnicze zjawiska?
Jeśli tak to czekamy na Ciebie!
Biblioteka Pałacu Młodzieży zaprasza uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej na imprezę pod hasłem „Wieczór z duchami”.

Zapisy przyjmujemy do 16 lutego. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń (liczba miejsc ograniczona). Warunkiem udziału dzieci jest wypełniony przez rodzica/opiekuna formularz zgody na uczestnictwo (dostępny w bibliotece Pałacu Młodzieży).

Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 251-64-31 wew. 1212 lub 1209 bądź osobiście w bibliotece (sala 109 1. piętro)

Europejski Tydzień Młodzieży 27.04-10.05.2015 r. Moc wydarzeń!

Zapraszamy do udziału w tegorocznym Europejskim Tygodniu Młodzieży. Europejski Tydzień Młodzieży, organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej, to szansa dla młodych osób na zaprezentowanie swoich poglądów. Tegoroczna siódma już edycja ETM odbywa się w całej Europie od 27 kwietnia do 10 maja 2015 roku. Celem Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest sprawienie, by głos młodzieży w sprawach dla niej istotnych był słyszalny na różnych poziomach – lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim.
Z przyjemnością informujemy, że warsztaty pt. “Na biało – czyli jak legalnie pracować w Europie” prowadzone przez Regionalnego Konsultanta Sieci Eurodesk Polska zostały objęte patronatem Europejskiego Tygodnia Młodzieży. „Gdzie szukać informacji o podejmowaniu pracy za granicą? Co muszę wiedzieć przed wyjazdem za granicę na te i inne pytania związane z mobilnością zawodową w Europie odpowiemy podczas eurolekcji, która odbędzie 30 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach.
Europejski Tydzień Młodzieży to moc wydarzeń: seminaria, spotkania informacyjne, warsztaty, debaty. 5 maja w Gdańsku spotka się ponad 400 młodych liderów społeczności lokalnych, by wyrazić swoje zdanie i skonfrontować je z opiniami osób mających wpływ na kształtowanie ich przyszłości.

Wszystkie informacje dotyczące Europejskiego Tygodnia Młodzieży można znaleźć na polskiej stronie ETM: http://erasmusplus.org.pl/etm/ oraz na specjalnej części Europejskiego Portalu Młodzieżowego: youthweek.eu

http://www.frse.org.pl/