Aktualności

Wyniki VI edycji konkursu literacko-plastycznego na ilustrację książki pt.”Podróże małe i duże”

Znamy już wyniki VI edycji konkursu literacko-plastycznego na ilustrację książki pt.”Podróże małe i duże”.
Gratulujemy wszystkim małym artystom i zapraszamy wraz z rodzicami na finał wręczenia nagród, który odbędzie się 14 grudnia (czwartek) 2017 roku o godz. 16.30 w Pracowni Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach w sali 109, I piętro.
Zapraszamy:-)

6-latki:

I miejsce: Tymoteusz Cichocki – Przedszkole nr 10. im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach pod opieką nauczyciela Pani Aleksandry Cieślik

II miejsce: Lena Nowak – Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z oddziałami integracyjnymi w Tychach pod opieką nauczyciela Pani Bożeny Dzierkacz

III miejsce: Przemysław Ochman – Przedszkole Miejskie nr 12 w Świętochłowicach pod opieką nauczyciela Pani Krystyny Bańdo

III miejsce: Krzysztof Głowacki – Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne „Radosna Wyspa” pod opieką nauczyciela Pani Moniki Kluza

Wyróżnienia:

Wyróżnienie: Oliwier Korzonek – Przedszkole Samorządowe w Krzepicach pod opieką nauczyciela Pani Małgorzaty Słomian

Wyróżnienie: Kamil Nowak – Przedszkole Publiczne w Łańcach pod opieką nauczyciela Pani Anny Szramowskiej

Wyróżnienie: Dorota Gizdoń – Przedszkole nr 1 w Tychach pod opieką nauczyciela Pani Joanny Błażek

Wyróżnienie: Lena Miglus – Przedszkole Miejskie Nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie pod opieką nauczyciela Pani Moniki Jandy i Pani Eweliny Adamczyk

 

5 latki:

I miejsce: Marta Kijak – Miejskie Przedszkole nr 3 w Katowicach pod opieką nauczyciela Pani Ewy Kocur

II miejsce: Magda Cielecka – Miejskie Przedszkole nr 33 w Katowicach pod opieką nauczyciela Pani Barbary Magolon-Pury

III miejsce: Ola Łapko – Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach pod opieką nauczyciela Jolanty Majerczak

 Wyróżnienia:

Wyróżnienie: Milena Rączkowska – ZSP Przedszkole Publiczne w Kaniowie pod opieką nauczyciela Pani Magdaleny Rogulskiej

Wyróżnienie: Milena Frąckowiak – Miejskie Przedszkole nr 52 w Katowicach pod opieką nauczyciela Pani Sylwii Gąsowskiej

Wyróżnienie: Marysia Broszkiewicz – Przedszkole nr 1 w Cieszynie pod opieką nauczyciela Pani Renaty Gąsior

Wyróżnienie: Magdalena Jon – Miejskie Przedszkole nr 3 w Katowicach pod opieką nauczyciela Pani Ewy Kocur

4-latki:

I miejsce: Zofia Żmuda – Przedszkole Niepubliczne Pałacyk w Katowicach pod opieką nauczyciela Pani Moniki Gołombek

II miejsce: Natasza Włodanczak – Przedszkole nr 14 im. Marii Montessori w Tychach pod opieką nauczyciela Pani Ewy Lorenz

III miejsce: Radek Pliszka – Przedszkole nr 14 im. Marii Montessori w Tychach pod opieką nauczyciela Pani Ewy Lorenz

Wyróżnienia:

Wyróżnienie: Liliana Morawiec – Miejskie Przedszkole nr 17 w Piekarach Śląskich pod opieką nauczyciela Pani Kornelii Walentek

3-latki:

I miejsce: Milena Płoskońska – Niepubliczne Przedszkole Fundacji „Elementarz” w Katowicach pod opieką nauczyciela Pani Moniki Chałaczkiewicz

II miejsce: Pola Ruszkiewicz – Niepubliczne Przedszkole Fundacji „Elementarz” w Katowicach pod opieką nauczyciela Pani Moniki Chałaczkiewicz

Wyróżnienie:

Wyróżnienie: Lena Polak – Publiczne Przedszkole Samorządowe nr 2 w Jaworzu pod opieką nauczyciela Pani Magdaleny Grabdy-Pełki

 

 

 

 

Sponsorzy tegorocznej edycji Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Wyniki eliminacji IX Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny

Do finału zakwalifikowały się następujące drużyny:

 

GIMNAZJUM

 

Salezjańskie Gimnazjum Publiczne w Świętochłowicach – drużyna w składzie: Emilia Kaszubska, Magdalena Hadam.

Gimnazjum Dwujęzyczne nr 18 w Rybniku – drużyna w składzie: Karolina Kopczyńska, Natalia Landek.

Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jastrzębiu-Zdroju – drużyna

w składzie: Aleksandra Koszowska, Konstancja Ogierman

 

 

LICEUM

 

III Liceum Ogólnokształcące im. K. Kosińskiego w Kłobucku- drużyna w składzie: Alicja Długosz, Paulina Bogacz

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu – drużyna w składzie: Rafał Naryniecki, Bartłomiej Kud

III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie – drużyna w składzie: Dominika Mocek, Marcin Mistarz

 

Test językowy najlepiej napisała Antonina Dubiel z Gimnazjum Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich „KANA” w Sosnowcu, którą serdecznie zapraszamy 30 listopada 2017 r. o godz. 11.00 po odbiór nagrody specjalnej.

Dyktando najlepiej napisała Dominika Mocek z III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie.

                                                                                                                                                                               Serdecznie gratulujemy.

 UWAGA!

Wymienione drużyny zapraszamy na finał, który odbędzie się 30 listopada o godz. 11.00 w Sali Marmurowej Pałacu Młodzieży. W trakcie rozgrywek finałowych wyłonimy MŁODZIEŻOWYCH KONESERÓW POLSZCZYZNY w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Jednocześnie informujemy, że z drużyną może przyjechać grupa kibiców (około 10 – 15 osób). Jeśli zdecydujecie się Państwo na tę opcję, prosimy o informację do poniedziałku 27 listopada 2017 r. mailowo na adres: biblioteka.pm@gmail.com (z podaniem dokładnej liczby kibiców) lub telefonicznie: 32 251-64-31, wewn. 1209, 1212.