Szermierka

informacja o treningach grup początkujących w szermierce

informacja o treningach grup początkujących w szermierce.

Szpada dziewcząt rusza od 8 września, godz. 15
Grupy początkujące szabli chłopców  od 19 września, godz. 15

XXIV TURNIEJ SZERMIERCZY o PUCHAR DYREKTORA PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH z cyklu: I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZABLI DZIEWCZĄT
I CHŁOPCÓW

W dn. 02.09.2017 odbędzie się XXIV TURNIEJ SZERMIERCZY o PUCHAR DYREKTORA PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH z cyklu: I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZABLI DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW. Godzina 11.00 eliminacje, godzina 17.00 finał. Zawody odbędą się w Hali AWF Katowice na ul. Mikołowskiej 72a. Wstęp wolny. Zapraszamy !!!

BRĄZOWY MEDAL W SZPADZIE DZIEWCZĄT

W tym tygodniu rozpoczęła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce. Jako pierwsi na planszach w Obornikach Śląskich stanęli najlepsi szpadziści i najlepsze szpadzistki naszego kraju. Wśród nich znalazły się cztery reprezentantki Pałacu Młodzieży: Anna Musiał, Anna Leśniewska, Maria Gajówka oraz Joanna Krodkiewska. Na trzecim miejscu uplasowała się najmłodsza z nich, czyli Anna Musiał. Jest to największy szermierczy sukces Ani, który daje jej szansę na znalezienie się w ścisłym gronie szpadzistek walczących o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata w następnym sezonie.

W turnieju drużynowym nasze uczestniczki wywalczyły siódme miejsce.

GRATULUJEMY!!