Szermierka

XXIV TURNIEJ SZERMIERCZY o PUCHAR DYREKTORA PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH z cyklu: I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZABLI DZIEWCZĄT
I CHŁOPCÓW

W dn. 02.09.2017 odbędzie się XXIV TURNIEJ SZERMIERCZY o PUCHAR DYREKTORA PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH z cyklu: I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZABLI DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW. Godzina 11.00 eliminacje, godzina 17.00 finał. Zawody odbędą się w Hali AWF Katowice na ul. Mikołowskiej 72a. Wstęp wolny. Zapraszamy !!!

BRĄZOWY MEDAL W SZPADZIE DZIEWCZĄT

W tym tygodniu rozpoczęła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce. Jako pierwsi na planszach w Obornikach Śląskich stanęli najlepsi szpadziści i najlepsze szpadzistki naszego kraju. Wśród nich znalazły się cztery reprezentantki Pałacu Młodzieży: Anna Musiał, Anna Leśniewska, Maria Gajówka oraz Joanna Krodkiewska. Na trzecim miejscu uplasowała się najmłodsza z nich, czyli Anna Musiał. Jest to największy szermierczy sukces Ani, który daje jej szansę na znalezienie się w ścisłym gronie szpadzistek walczących o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata w następnym sezonie.

W turnieju drużynowym nasze uczestniczki wywalczyły siódme miejsce.

GRATULUJEMY!!

Zawodniczka Pałacu Młodzieży piąta w Pucharze Świata

W miniony weekend w Helsinkach odbył się Puchar Świata Juniorek w szpadzie kobiet.

Jedną z zawodniczek reprezentujących nasze barwy narodowe była wychowanka Pałacu Młodzieży – Justyna Jagiełko, która ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Po dramatycznej walce o wejście do najlepszej czwórki turnieju, Justyna uległa Francuzce Fanny Depanian tylko jednym trafieniem.

Zwyciężczynią turnieju została włoska szpadzistka Nicol Foietta.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Justynę w walce o Mistrzostwa Świata i Europy.