PRz Aktualności

WYNIKI XII KONKURSU NA SZOPKĘ W MAŁEJ FORMIE RZEŹBIARSKIEJ

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY XII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA SZOPKĘ W MAŁEJ FORMIE RZEŹBIARSKIEJ

„MAŁA, MNIEJSZA I NAJMNIEJSZA” KATOWICE  2012 

 

 

W dniu 30.11.2012 r. Jury w składzie:

1. ZBIGNIEW KRZYWDZIAK – artysta plastyk – przewodniczący jury.

2. ADAM POCIECHA – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

3. TOMASZ WENKLAR – artysta rzeźbiarz

Dokonało selekcji, przeglądu i oceny prac plastycznych nadesłanych na konkurs

 „MAŁA, MNIEJSZA I NAJMNIEJSZA” 2012

Spośród 400 prac z 28  szkół i placówek wychowania pozaszkolnego nadesłanych na konkurs, jury wybrało prace do:   nagrody głównej, 12 nagród regulaminowych oraz  12 wyróżnień.

Przyznano także 12 nagród zbiorowych dla Grup Twórczych za instalacje w technice ceramiki artystycznej i szkła witrażowego.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 24 prace.

NAGRODA GŁÓWNA

 XII Wojewódzkiego Konkursu na Szopkę w Małej Formie Rzeźbiarskiej

 „Mała, Mniejsza i Najmniejsza” Katowice 2012

JULIA GOSIEWSKA 7 lat

Pałac Młodzieży w Katowicach, nauczyciel Agnieszka Borowska – Korek

Nagrody XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Szopkę w Małej Formie Rzeźbiarskiej

 „Mała, Mniejsza i Najmniejsza”

Lp

Imię i nazwisko

wiek

nauczyciel

placówka

1.

Krzysztof Donder

13

Anna Donder

Gimn.Nr1 w Bytomiu

2.

Julia Lubacka

7

Barbara Studziżba

P M w Katowicach

3.

Karolina Bartczak

8

Barbara Studziżba

P M w Katowicach

4

Lilianna Miziołek

13

Barbara Studziżba

P M w Katowicach

5.

Marta Sobieszek

7

Agnieszka Borowska-Korek

P M w Katowicach

6.

Kamil Cybulski

Sylwia Lich-Pogoda

ZSZS Nr 6 w Katowicach

7.

Sylwia Żurowska

Barbara Studziżba

ZSZS Nr 6 w Katowicach

8.

Michał Liszka

Sylwia Lich-Pogoda

ZSZS Nr 6 w Katowicach

9.

Mateusz Malik

13

Barbara Studziżba

P M w Katowicach

10.

Daria Pyrchała

18

Urszula Kaczmarczyk

ZSzk.Art.Proj. Tarnowskie Góry

11.

Marta Jeż

17

Urszula Kaczmarczyk

ZSzk.Art.Proj. Tarnowskie Góry

12.

Julia Kędzia

17

Urszula Kaczmarczyk

ZSzk.Art.Proj. Tarnowskie Góry

Wyróżnienia XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Szopkę w Małej Formie Rzeźbiarskiej

„Mała, Mniejsza i Najmniejsza”

Lp

Imię i nazwisko

wiek

nauczyciel

placówka

1

Bartosz Mastalerz

7

Beata Będkowska

PM w Katowicach

2

Łucja Stachowiak

11

Małgorzata Krzywdziak

PM w Katowicach

3.

Paula Byczkowska

8

Barbara Studziżba

PM w Katowicach

4.

Julia Zatorska

9

Anna Pałys-Zatorska

Sz.Podst.w Sosnowcu

5.

Michał Lebda-Wyborny

9

Agnieszka Borowska-Korek

PM w Katowicach

6.

Wiktoria Perszel

11

Benigna Mista

MDK w Katowicach

7.

Agata Knapik

8

Beata Będkowska

PM w Katowicach

8.

Sebastian Borowski

Barbara Studziżba

ZSZS Nr 6 w Katowicach

9.

Daniel Adamus

4

Anna Donder

Niepubliczne Przedszk. „Miriada2”

 Bytom-Stroszek

10

Grzegorz Bazan

Barbara Studziżba

ZSZS Nr 6 w Katowicach

11

Małgorzata Smolorz

Barbara Studziżba

ZSZS Nr 6 w Katowicach

12

Bartłomiej Nowak

Sylwia Lich-Pogoda

ZSZS Nr 6 w Katowicach

Nagrody Zbiorowe dla Grup Twórczych XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Szopkę

 w Małej Formie Rzeźbiarskiej „Mała, Mniejsza i Najmniejsza”

1.  Szkoła Podstawowa Nr 15 w Katowicach,  Klasa I b  nauczyciel: Sabina Cieślik

2.  Przedszkole Niepubliczne „Pałacyk” w Katowicach,  Grupa „Słoneczka”

nauczyciel: Aleksandra Glaba

3.  Miejskie Przedszkole Nr 5 w Katowicach

grupa „Kangurki”  -  nauczyciele: Ksenia Bonarska – Guła, Iwona Krzepkowska

4.  Miejskie Przedszkole Nr 5 w Katowicach,  grupa „Smerfy”  -  nauczyciel: Brygida Froń

5.  Szkoła Podstawowa Nr 15 w Katowicach, Klasa II b  nauczyciel: Martyna Strzemińska

6.  Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” w Katowicach,   nauczyciel:

7.  Szkoła Podstawowa Nr 15 w Katowicach,  Klasa III a    nauczyciel: Teresa Kubik

8.  Zespół Szkół Specjalnych Nr 12 w Katowicach,    nauczyciele: Bożena Łumiak, Świekuła

9.  Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich,  nauczyciele: Ilona Kokoszka, Małgorzata Świgoń,          Sławomira Łebek, Agnieszka Gaweł

10. „Arteria” Śl. Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Katowicach,

nauczyciel: Anna Krasnodębska-Okręglicka

11. Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu   nauczyciel: Anna Pałys-Zatorska

12. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bytomiu  nauczyciel: Stanisław Kulmaczewski

 

Kwalifikacje do wystawy XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Szopkę

w Małej Formie Rzeźbiarskiej „Mała, Mniejsza i Najmniejsza”

Lp

Imię i nazwisko

wiek

nauczyciel

placówka

1

Monika Lempart

12

Stanisław Kulmaczewski

S.P. Nr 4 w Bytomiu

2

Marta Skopp

11

Stanisław Kulmaczewski

S.P. Nr 4 w Bytomiu

3

Daria Jastrzębska

4

Anna Donder

Niepubliczne Przedszk.Sportowo-Językowe „Miriada2”w Bytomiu

4

Kinga Janik

9

Benigna Mista

MDK w Katowicach

5

Sonia Augustyniak

11

Dorota Wierzchowska

ZSS w Mysłowicach

6

Marta Mientenko

17

III LO w Katowicach

7

Iga Danielkis

5

Anna Pałys-Zatorska

Przedszk. Nr29 w Sosnowcu

8

Adrianna Twaruszka

16

Urszula Kaczmarczyk

ZS Nr 18 w Zabrzu

9

Agnieszka Bembenek

Sylwia Lich – Pogoda

ZSZS Nr 6 w Katowicach

10

Marcin Król

Sylwia Lich – Pogoda

ZSZS Nr 6 w Katowicach

11

Sebastian Borowski

Barbara Studziżba

ZSZS Nr 6 w Katowicach

12

Karolina Kałwak

Barbara Studziżba

ZSZS Nr 6 w Katowicach

13

Pola Gryczan

7

Barbara Studziżba

P M w Katowicach

14

Sonia Okręglicka

12

Barbara Studziżba

P M w Katowicach

15

Renata Marszałek

8

Barbara Studziżba

P M w Katowicach

16

Marcin Mastalerz

7

Beata Będkowska

P M w Katowicach

17

Klara Sakwerda

7

Beata Będkowska

P M w Katowicach

18

Emilia Kasperczyk

7

Beata Będkowska

P M w Katowicach

19

Wojciech Babiński

8

Agnieszka Borowska-Korek

P M w Katowicach

20

Zofia Pyrek

8

Agnieszka Borowska-Korek

P M w Katowicach

21

Julia Surzyn

11

Agnieszka Borowska-Korek

P M w Katowicach

22

Tomasz Wojtowicz

8

Agnieszka Borowska-Korek

P M w Katowicach

23

Krzyś Sobieszek

5

Małgorzata Krzywdziak

P M w Katowicach

24

Bartosz Wereszczak

14

Andrzej Polok

Szk.Podst Nr22 w Pszczynie

Wernisaż wystawy pokonkursowej ,,MAŁA, MNIEJSZA I NAJMNIEJSZA”

 


WYNIKI XI KONKURSU NA SZOPKĘ W MAŁEJ FORMIE RZEŹBIARSKIEJ

PROTOKÓŁ
Z POSIEDZENIA JURY

 

XI
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 NA SZOPKĘ W MAŁEJ FORMIE RZEŹBIARSKIEJ

„MAŁA,
MNIEJSZA I NAJMNIEJSZA”.

KATOWICE  2011

 

 

 

W dniu 29.11.2011 r. Jury w składzie:

1. ZBIGNIEW KRZYWDZIAK – artysta plastyk – przewodniczący jury.

2. ADAM POCIECHA – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

3. TOMASZ WENKLAR – artysta rzeźbiarz – pedagog Zespołu Szkół Plastycznych Katowicach

Dokonało selekcji, przeglądu i oceny prac plastycznych nadesłanych na konkurs

„MAŁA, MNIEJSZA I NAJMNIEJSZA”.

Spośród 228 prac z 18  szkół i placówek wychowania pozaszkolnego nadesłanych na konkurs jury przyznało: 3 nagrody główne,

 31 nagród regulaminowych oraz  31 wyróżnień.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 35 prac.

 

PIERWSZA NAGRODA – MARCIN SITARZ  12 lat

Pałac
Młodzieży w Katowicach, nauczyciel Małgorzata Krzywdziak

DRUGA NAGRODA
– SONIA OKRĘGLICKA  11 lat

Pałac
Młodzieży w Katowicach, nauczyciel Barbara Studziżba

TRZECIA NAGRODA
– JAKUB WRONA  10 lat

Pałac
Młodzieży w Katowicach, nauczyciel Małgorzata Krzywdziak

 

 

Nagrody XI
Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Szopkę w Małej Formie Rzeźbiarskiej

„Mała,
Mniejsza i Najmniejsza”, Katowice 2011

lp Imię i nazwisko wiek nauczyciel placówka
1 Aleksandra Szlęk

(zestaw prac)17Grażyna BieniaszZSP
w Dąbrowie Górniczej2Małgorzata Więcławek16Urszula KaczmarczykZSP
w  Dąbrowie Górniczej3Piotr Rogóż18Urszula KaczmarczykZSP
w  Dąbrowie Górniczej4Ryszard Kurka16Małgorzata KrzywdziakPM w Katowicach5Agata Knapik7Małgorzata KrzywdziakPM w Katowicach6Krzysztof Donder9Małgorzata KrzywdziakPM w Katowicach7Miłosz Studziżba11Małgorzata KrzywdziakPM w Katowicach8Pola Gryczan6Barbara StudziżbaPM w Katowicach9Antoni Bemben9Barbara StudziżbaPM w Katowicach10Wiktor Jęczmiński8Barbara StudziżbaPM w Katowicach11Julia Kutz9Agnieszka
Borowska- KorekPM w Katowicach12Monika Gosiewska11Agnieszka
Borowska- KorekPM w Katowicach13Antek Góra9Agnieszka
Borowska- KorekPM w Katowicach14Natalia Gach11Beata BędkowskaPM w Katowicach15Marta Jakimko10Stanisław
KulmaczewskiSzk.
Podst nr 4  Bytom16Miłosz Pilch10Joanna KnapekPrac. Plast. Akcent17Marta Domańska14Joanna KnapekPrac. Plast. Akcent18Andrzej Majerczyk21Jadwiga GaikSOSzW w Będzinie19Tomasz Wójtowicz19Jadwiga GaikSOSzW w Będzinie20Andrzej Ludwig Sylwia Lich-PogodaZSZS nr 6 Katowice21Agata Jałosińska17Sylwia Lich-PogodaZSZS nr 6 Katowice22Krzysztof Peteja19Sylwia Lich-PogodaZSZS nr 6 Katowice23Tomasz Wach21Sylwia Lich-PogodaZSZS nr 6  Katowice24Sonia Nadziak19Sylwia Lich-PogodaZSZS nr 6 Katowice25Adam Ciok21Barbara StudziżbaZSZS nr 6 Katowice26Karolina Kałwak21Barbara StudziżbaZSZS nr 6 Katowice27Tomasz Kubiński19Barbara StudziżbaZSZS nr 6 Katowice28Sandra Knapik19Barbara StudziżbaZSZS nr 6 Katowice29Aleksandra Wożniak19Barbara StudziżbaZSZS nr 6 Katowice30Klaudia Rajda17Barbara StudziżbaZSZS nr 6 Katowice31Anna Tubacka20Barbara StudziżbaZSZS nr 6 Katowice

 

Wyróżnienia XI
Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Szopkę w Małej Formie Rzeźbiarskiej

„Mała,
Mniejsza i Najmniejsza”, Katowice 2011

lp Imię i nazwisko wiek nauczyciel placówka
1 Magdalena Kieszniewska 17 Urszula Kaczmarczyk ZSP Dąbrowa Górnicza
2 Martyna Piątek 18 Urszula Kaczmarczyk ZSP Dąbrowa Górnicza
3 Klara Sakwerda 6 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
4 Igor Salbert 4 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
5 Maja Marczak 10 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
6 Dominika Kokosińska 12 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
7 Igor Półkotycki 10 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
8 Agnieszka Góral 10 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
9 Ida Gryczan 8 Barbara Studziżba PM Katowice
10 Oliwia Bosowska 7 Barbara Studziżba PM Katowice
11 Karolina Bartczak 8 Barbara Studziżba PM Katowice
12 Zuzanna Parka 11 Barbara Studziżba PM Katowice
13 Kasia Młynarska 9 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
14 Weronika Lorenczyk 12 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
15 Olga Ucieklak 10 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
16 Zosia Matuszczyk 10 Beata Będkowska PM Katowice
17 Marta Skopp 10 Stanisław Kulmaczewski Szkoła Podst. Nr 4 Bytom
18 Karolina Smołczyk 8 Joanna Knapek Prac. Plastyczna Akcent
19 Kinga Wysocka 5 Joanna Knapek Przedszk.Niepubliczne Sezamkowo w Katowicach
20 Marta Cichoń Jadwiga Gaik S.O.S.W. w Będzinie
21 Michał Liszka 19 Sylwia Lich-Pogoda Z.S.Z.S. nr 6 w Katowicach
22 Joanna Lewandowska Sylwia Lich-Pogoda Z.S.Z.S. nr 6 w Katowicach
23 Agnieszka Bembenek Beata Będkowska -Salbert Z.S.S. nr 7 w Katowicach
24 Radosław Ławniczak Beata Będkowska-Salbert Z.S.S. nr 7 w Katowicach
25 Michał Hajkowski Anna Krasnodębska- Okręglicka Śl.Centr.Eduk.i Rehabilitacji Arteria  w Katowicach
26 Jan Polak Anna Krasnodębska- Okręglicka Śl.Centr.Eduk.i Rehabilitacji Arteria  w Katowicach
27 Maciej Wadycki Anna Krasnodębska- Okręglicka Śl.Centr.Eduk.i Rehabilitacji Arteria  w Katowicach
28 Angelika Reguła 11 Katarzyna Tasarz Szk. Podst. Nr 5 w Katowicach
29 Zuzia Kolanowska 4 Anna Donder Niepubliczne Przedszk. Miriada  w Bytomiu
30 Katarzyna Glogowska 15 Marzena Toczyłowska Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej
31 Krzysztof Broszczak 15 Andrzej Polok Zakład Poprawczy Gim. Nr 6 w Pszczynie

 

 

 

 

Kwalifikacje XI Wojewódzkiego Konkursu
Plastycznego na Szopkę w Małej Formie Rzeźbiarskiej

„Mała,
Mniejsza i Najmniejsza”, Katowice 2011

lp Imię i nazwisko wiek nauczyciel placówka
1 Aleksandra Szlęk 17 Urszula Kaczmarczyk ZSP
w Dąbrowie Górniczej
2 Agnieszka Góral 10 A.Borowska-Korek PM Katowice
3 Olga Salbert 9 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
4 Ania Górka 11 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
5 Paulina Pełka 9 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
6 Kajetan Bronisławski 10 Małgorzata Krzywdziak PM Katowice
7 Paulina Pytlak 14 Barbara Giezek STO Katowice
8 Iga Lampa 9 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
9 Zuzia Kozik 8 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
10 Julia Kopeć 8 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
11 Marta Białas 8 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
12 Agata Lorenczyk 9 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
13 Emilia Ryszka 8 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
14 Tomasz Wójtowicz 8 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
15 Nela Szyla 8 Agnieszka Borowska-Korek PM Katowice
16 Rafael Petridis 9 Barbara Studziżba PM Katowice
17 Marysia Smorczewska 9 Barbara Studziżba PM Katowice
18 Jaś Ogłódek 7 Beata Będkowska PM Katowice
19 Paulina Ozon 8 Beata Będkowska PM Katowice
20 Oskar Harbaszewski 7 Beata Będkowska PM Katowice
21 Natalia Matuszczyk 9 Beata Będkowska PM Katowice
22 Karol Tomaszewski 7 Beata Będkowska PM Katowice
23 Hanna Gach 7 Beata Będkowska PM Katowice
24 Kamil Kupczyk 10 Stanisław Kulmaczewski Szkoła Podst. Nr 4 Bytom
25 Katarzyna Czech Sylwia Lich-Pogoda Z.S.Z.S. nr 6 w Katowicach
26 Marek Grychtoł Sylwia Lich-Pogoda Z.S.Z.S. nr 6 w Katowicach
27 Sebastian Borowski Sylwia Lich-Pogoda Z.S.Z.S. nr 6 w Katowicach
28 Grzegorz Bazan Barbara Studziżba Z.S.Z.S. nr 6 w Katowicach
29 Ewa Baluch Marzena Hoffmann-Franki Z.S.S. nr 10 w Katowicach
30 Weronika Gajda Marzena Hoffmann-Franki Z.S.S. nr 10 w Katowicach
31 Paulina Wingert 8 Katarzyna Tasarz SP nr 5 w Katowicach
32 Wiktoria Lindert 11 Beata Okrzesik-Biela SP nr 5 w Żywcu
33 Urszula Sibik 12 Beata Okrzesik-Biela SP nr 5 w Żywcu
34 Grzegorz Włoszczuk 13 Marzena Toczyłowska Gim. Nr 3 Ruda Śląska
35 Patrycja Nieszczęsny 17 Izabela Skrobak Z.Szk w Wodzisławiu Śl.

 

Nagrody Jury konkursu dla Grup Twórczych za instalacje w
szkle witrażowym:

 

Przedszkole Niepubliczne „Pałacyk” w Katowicach – grupa
„Ekoludki”

Nauczyciel: Ilona Mazurek – Cichor

 

Miejskie Przedszkole Nr 5 w Katowicach

grupa „Kangurki”
-  nauczyciele: Joanna Czechowska
i Ewa Domagała

grupa „Smerfy”  -  nauczyciele: Bożena Jakóbik i Iwona Syposz

 

Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Siódemki” w Katowicach

Nauczyciel: Lucyna Mazek

 

Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” w Katowicach – grupa
„Odkrywcy”

Nauczyciele: Aleksandra Glaba i Beata Sztul

 

Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach  – kl.IIA

Nauczyciel: Beata Borek – Wojciechowska

 

Szkoła Podstawowa nr 15 w Katowicach – kl.IIB

Nauczyciel: Magdalena Madej