szermierka

BRĄZOWY MEDAL W SZPADZIE DZIEWCZĄT

W tym tygodniu rozpoczęła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce. Jako pierwsi na planszach w Obornikach Śląskich stanęli najlepsi szpadziści i najlepsze szpadzistki naszego kraju. Wśród nich znalazły się cztery reprezentantki Pałacu Młodzieży: Anna Musiał, Anna Leśniewska, Maria Gajówka oraz Joanna Krodkiewska. Na trzecim miejscu uplasowała się najmłodsza z nich, czyli Anna Musiał. Jest to największy szermierczy sukces Ani, który daje jej szansę na znalezienie się w ścisłym gronie szpadzistek walczących o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata w następnym sezonie.

W turnieju drużynowym nasze uczestniczki wywalczyły siódme miejsce.

GRATULUJEMY!!

Zawodniczka Pałacu Młodzieży piąta w Pucharze Świata

W miniony weekend w Helsinkach odbył się Puchar Świata Juniorek w szpadzie kobiet.

Jedną z zawodniczek reprezentujących nasze barwy narodowe była wychowanka Pałacu Młodzieży – Justyna Jagiełko, która ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Po dramatycznej walce o wejście do najlepszej czwórki turnieju, Justyna uległa Francuzce Fanny Depanian tylko jednym trafieniem.

Zwyciężczynią turnieju została włoska szpadzistka Nicol Foietta.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Justynę w walce o Mistrzostwa Świata i Europy.

 

Nasz trener najlepszym szablistą Polski

Od ubiegłego czwartku do soboty w Katowicach odbywały się Mistrzostwa Polski w szermierce. Na planszach stanęło 283 szermierzy z całego kraju. W pierwszym dniu turnieju zmierzyli się szabliści i szablistki. Był to niezwykle udany dzień, gdyż na najwyższym stopniu podium stanął trener Pałacu Młodzieży – Adam Skrodzki. Był to piąty złoty medal Mistrzostw Polski Adama Skrodzkiego.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w drodze do kolejnych Igrzysk Olimpijskich!!