biblioteka1

Wyniki eliminacji IX Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny

Do finału zakwalifikowały się następujące drużyny:

 

GIMNAZJUM

 

Salezjańskie Gimnazjum Publiczne w Świętochłowicach – drużyna w składzie: Emilia Kaszubska, Magdalena Hadam.

Gimnazjum Dwujęzyczne nr 18 w Rybniku – drużyna w składzie: Karolina Kopczyńska, Natalia Landek.

Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Jastrzębiu-Zdroju – drużyna

w składzie: Aleksandra Koszowska, Konstancja Ogierman

 

 

LICEUM

 

III Liceum Ogólnokształcące im. K. Kosińskiego w Kłobucku- drużyna w składzie: Alicja Długosz, Paulina Bogacz

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu – drużyna w składzie: Rafał Naryniecki, Bartłomiej Kud

III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie – drużyna w składzie: Dominika Mocek, Marcin Mistarz

 

Test językowy najlepiej napisała Antonina Dubiel z Gimnazjum Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich „KANA” w Sosnowcu, którą serdecznie zapraszamy 30 listopada 2017 r. o godz. 11.00 po odbiór nagrody specjalnej.

Dyktando najlepiej napisała Dominika Mocek z III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie.

                                                                                                                                                                               Serdecznie gratulujemy.

 UWAGA!

Wymienione drużyny zapraszamy na finał, który odbędzie się 30 listopada o godz. 11.00 w Sali Marmurowej Pałacu Młodzieży. W trakcie rozgrywek finałowych wyłonimy MŁODZIEŻOWYCH KONESERÓW POLSZCZYZNY w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Jednocześnie informujemy, że z drużyną może przyjechać grupa kibiców (około 10 – 15 osób). Jeśli zdecydujecie się Państwo na tę opcję, prosimy o informację do poniedziałku 27 listopada 2017 r. mailowo na adres: biblioteka.pm@gmail.com (z podaniem dokładnej liczby kibiców) lub telefonicznie: 32 251-64-31, wewn. 1209, 1212.

 

Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

7 listopada 2017 r. młodzież z 68 szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa śląskiego wzięła udział w IX Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny. Dla wszystkich chętnych, którzy mają ochotę zmierzyć się z dyktandem oraz testem językowym – udostępniamy materiały.

Dyktando_2017

TEST_WKKP_IX_doc

 

 

Konkurs literacko-plastyczny na ilustrację książki pt. „Podróże małe i duże”.

Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach pragnie zaprosić dzieci za pośrednictwem rodziców i nauczycieli do udziału w konkursie literacko-plastycznym na ilustrację pt. „Podróże małe i duże”.

W tegorocznej edycji konkursu chcielibyśmy, aby dzieci wyruszyły wraz z wybraną bajką i jej bohaterami w podróż. Podróże kształcą – uczą odwagi, współpracy w grupie i podejmowania decyzji.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Polega on na wykonaniu pracy plastycznej do książki, w której pojawił się motyw podróży. Pragniemy zachęcić dzieci do zilustrowania bajki, opowiadania, legendy, której bohater wyruszył w podróż do innego kraju, na inny kontynent lub w podróż całkiem niedaleką do lasu, w góry, nad morze czy też w kosmos. Poprzez wskazaną tematykę pragniemy zachęcić dzieci do sięgania po książkę jako źródła inspiracji oraz ich rodziców do wspólnego czytania.

Prace w formacie A4należy przekazać lub przesłać do 17.11.2017 r. (szczegóły w regulaminie). Każda praca powinna być opatrzona metryczką, umieszczoną na odwrocie pracy. Każde dziecko biorące udział w konkursie może przesłać jedną pracę na konkurs. (Jeżeli dziecko przygotowało więcej prac to zadaniem nauczyciela jest wyłonić najlepszą pracę i przesłać na konkurs).

Metryczka podróże

Konkurs plastyczny regulamin